بازتاب سخنان رهبری در جمع بسیجیان، در رسانه‌ها

آیت الله خامنه ای

سخنان رهبر معظم انقلاب درباره تمدید مذاکرات هسته ای بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از تسنیم، سخنرانی صبح امروز (پنجشنبه) حضرت آیت‌ الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران  در دیدار اعضای مجمع عالی بسیج و نمایندگان اقشار مختلف بسیج بازتاب گسترده‌ ای در رسانه‌های منطقه و بین المللی داشته است که بخشی از بازتاب سخنان مقام معظم رهبری در رسانه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای در ادامه ارائه می‌شود.

نیویورک‌تایمز
روزنامه آمریکایی "نیویورک تایمز" نوشت که رهبر عالی ایران روز پنجشنبه حمایت خود از تمدید مذاکرات هسته‌ای با شش کشور را اعلام کرد و گفت: به همان دلیلی که با اصل مذاکرات مخالف نبودیم با تمدید مذاکرات هم مخالف نیستیم البته هر قرار عادلانه و عاقلانه را قبول می‌کنیم اما می‌دانیم که این دولت آمریکا است که نیازمند توافق است و از هرگونه عدم توافق ضرر خواهد کرد و اگر این مذاکرات در نهایت نیز به نتیجه نرسد، جمهوری اسلامی ایران ضرر نخواهد کرد.


واشنگتن تایمز
روزنامه آمریکایی "واشنگتن تایمز"  نوشت، رهبر ایران با اشاره به برخوردهای دوگانه آمریکایی‌ها گفت: آنها در مجالس خصوصی و در نامه‌ پراکنی یک جور حرف می‌زنند و در سخنان عمومی یک جور دیگر!
واشنگتن تایمز در ادامه نوشت: آیت‌الله خامنه‌ ای با اشاره به صداقت مسئولان ایرانی با ملت، ایستادگی ملی ایرانیان را در مقابل حرف زور خاطرنشان کردند و افزودند: اگر در مذاکرات حرف منطقی زده و قرارهای عادلانه و عاقلانه گذاشته شود قبول می‌کنیم، اما ایران، از صدر تا ذیل از آحاد مردمش تا همه مسئولانش در مقابل زیاده‌ خواهی می‌ایستند.

رویترز
خبرگزاری انگلیسی "رویترز" نیز بخش‌هایی از سخنان رهبر انقلاب را منتشر کرد و نوشت، آیت‌الله علی خامنه‌ ای گفت: هم ملت ایران و هم طرف‌های مذاکره‌کننده بدانند که اگر مذاکرات به نتیجه نرسد آن که بیش از همه ضرر می‌کند، آمریکایی‌ها هستند نه ما.
این خبرگزاری با اشاره به حمایت رهبر ایران از تمدید مذاکرات نوشت: رهبر ایران گفت به همان علت که با مذاکرات مخالفتی نداشتم با تمدید این مذاکرات نیز مخالفتی ندارم.

جروزالم پست
روزنامه صهیونیستی "جروزالم پست" نیز به بازتاب بخش‌هایی از سخنان مقام معظم رهبری پرداخت و نوشت که رهبر ایران در سخنرانی امروز (پنجشنبه ) حمایت خود را از تمدید مذاکرات اعلام کرده  و گفته است که در صورت شکست مذاکرات، ‌آمریکا بزرگترین بازنده خواهد بود.

آسوشیتدپرس
خبرگزاری آمریکایی "آسوشیتدپرس" نیز بخش‌هایی از سخنان مقام معظم رهبری را منتشر کرد.

آسوشیتدپرس نوشت، رهبر ایران در سخنرانی خود گفت: اگر در مذاکرات حرف منطقی زده و قرارهای عادلانه و عاقلانه گذاشته شود قبول می‌کنیم اما ایران، از صدر تا ذیل از آحاد مردمش تا همه مسئولانش در مقابل زیاده‌خواهی می‌ایستند.

این خبرگزاری آمریکایی در ادامه نوشت: رهبر ایران در سخنان خود به کاهش محبوبیت رئیس جمهور آمریکا  و کاهش حضور مردم در انتخابات کنگره و اعتراضات فرگوسن ایالت میسوری اشاره کرد و گفت که سران آمریکا به پیروی بزرگی برای فائق آمدن بر مشکلاتشان نیاز دارند.

رادیو آزاد اروپا
رادیو آزاد اروپا نیز به بازتاب بخش‌های از سخنان مقام معظم رهبری پرداخت و در پایگاه خبری خود نوشت که "آیت‌الله علی خامنه‌ای حمایت خود از تمدید مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 اعلام کرد."
رادیو آزاد اروپا در ادامه گزارش خود در پایگاه اینترنتی‌اش نوشت: رهبر ایران تاکید کردند که آمریکا و نه ایران بزرگترین بازنده شکست مذاکرات هسته‌ای خواهد بود.

یدیعوت آحارونوت
روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارونوت" نیز در گزارشی نوشت: رهبر ایران با اشاره به یک نکته از سخنان مقامات آمریکایی درباره ضرورت حفظ امنیت اسرائیل در سایه مذاکرات هسته‌ای، تأکید کردند: این را بدانید که چه توافق هسته‌ای بشود و چه نشود، اسرائیل روز بروز ناامن‌تر خواهد شد.
کد N601840