واکنش جهاد اسلامی به تجهیز اسرائیل با بمب‌های هوشمند آمریکایی

آمريكا,فلسطين,اسراييل

جنبش جهاد اسلامی فلسطین با واکنش نسبت به ادامه تجهیز نیروهای اشغالگر اسرائیلی از سوی دولت آمریکا به بمب‌های هوشمند، این اقدام را نشانه دورویی واشنگتن و قصد آنها برای به راه انداختن جنگی جدید در منطقه دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، روزنامه هاآرتص، به تازگی فاش کرده است که آمریکا به زودی رژیم صهیونیستی را با سه هزار بمب هوشمند جدید همانند آنچه در جنگ اخیر علیه غزه مورد استفاده قرار گرفت، مجهز خواهد کرد.

یوسف الحسانیه، از اعضای کمیته مرکزی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: این امر تایید می‌کند که دولت آمریکا شریک اصلی رژیم صهیونیستی در جنگ علیه مردم فلسطین، کشورهای عربی و اسلامی است و به خوبی ادعاهای دروغین واشنگتن و فریب افکار عمومی مبنی بر اینکه کاخ سفید به دنبال صلح و امنیت در منطقه است را آشکار می‌کند.

الحسانیه افزود: دولت آمریکا منطقه را فقط از دیدگاه اسرائیلی‌ها که دشمن پیشرفت مردم فلسطین و کشورهای عربی و اسلامی هستند، می‌بیند و منافع این رژیم را مد نظر دارد.

این عضور ارشد جهاد اسلامی تاکید کرد که مردم فلسطین و کشورهای عربی و اسلامی نسبت به فریب و حقه آمریکا آگاه هستند.

طبق گزارش روزنامه هاآرتص ارزش قرارداد فروش بمب‌های جدید آمریکایی که قرار است به زودی به نیروی هوایی اسرائیل تحویل داده شود، به 82 میلیون دلار می‌رسد. این بمب‌ها از سوی شرکت آمریکایی بوئینگ ساخته شده‌اند.

رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر غزه صدها تن از این نوع بمب‌ها را بر سر ساکنان غزه فرو ریخت که بیش از 2000 شهید بر جای گذاشت. صهیونیست‌ها با جایگزین کردن بمب‌های ریخته شده بر سر فلسطینیان، عملا خود را برای جنگی جدید آماده می‌کنند.

انتهای پیام

کد N601826