پرز هم به جمع منتقدان لایحه نژادپرستانه نتانیاهو پیوست

حقوق بشر,فلسطين,نتانياهو

رئیس سابق رژیم صهیونیستی نیز از لایحه نژادپرستانه نخست‌وزیر این رژیم برای اطلاق عنوان "کشور یهودی" بر اسرائیل انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، شیمون پرز، رئیس سابق رژیم صهیونیستی با طرح جنجالی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم که اسرائیل را به عنوان یک سرزمین یهودی معرفی می‌کند، مخالفت و از آن انتقاد کرد.

پرز روز پنج‌شنبه در جریان نشستی به همراه نتانیاهو گفت که این طرح با اهداف و منافع سیاسی مطرح شده و به وجهه اسرائیل آسیب می‌زند و اصول دموکراتیک را زیر سوال می‌برد.

منتقدان بر این باورند که این لایحه و استفاده از عباراتی چون "کشور یهود" باعث تضعیف هرچه بیشتر حقوق فلسطینیان می‌شود و منشور به اصطلاح "دموکراتیک" این رژیم را که توسط موسسان اسرائیل را زیر سوال می‌برد.

روون ریولین، رئیس کنونی رژیم صهیونیستی نیز پیشتر از این لایحه انتقاد کرده بود. رییس رژیم صهیونیستی با انتقاد از لایحه بنیامین نتانیاهو، تاکید کرد که این لایحه برخلاف دیدگاه بنیانگذاران این رژیم درخصوص ایجاد برابری برای شهروندان است.

ریولین روز سه‌شنبه در یک سخنرانی گفت: تدوین‌گران اعلامیه استقلال اسرائیل تاکید داشتند که گروه‌های عرب در اسرائیل و دیگر گروه‌ها نباید همان احساسی را داشته باشند که یهودی‌ها در تبعید داشتند.

کابینه رژیم صهیونیستی لایحه نژادپرستانه اطلاق عنوان "کشور یهود" به سرزمین‌های اشغالی را اخیرا به تصویب رساند. کابینه رژیم صهیونیستی با ریاست بنیامین نتانیاهو در جلسه روز یکشنبه خود این طرح را که با مخالفت‌های داخلی و خارجی بسیاری مواجه است، تصویب کرد.

طرح مذکور از سوی نتانیاهو ارائه شده و باعث تضعیف هرچه بیشتر نقش دیگر ادیان و اقلیت‌ها در سرزمین‌های اشغالی می‌شود.

انتهای پیام

کد N601765