سخنگوی کمیسیون قضایی:

مجلس برای اجرایی شدن طرح افزایش اختیارات وزیر دادگستری مصر است

سیاسی

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهار کرد: مجلس برای اجرایی شدن طرح افزایش اختیارات وزیر دادگستری با عنوان طرح اجرای بخشی از اصل 160 قانون اساسی مصر است.

علی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به رد طرح مجلس توسط شورای نگهبان، گفت: هنوز جزئیات نامه شورای نگهبان و اینکه به چه دلیل با این طرح مخالفت کرده است در اختیار نمایندگان قرار نگرفته است اما من در این طرح نکته‌ای که در تقابل با قانون اساسی باشد ندیدم.

وی افزود: آنچه که احتمال دارد شورای نگهبان با آن مخالفت کند انتظار بخشی از سازمان‌های زیر نظر قوه قضاییه و الحاق آن به وزارت دادگستری بود که در چارچوب این طرح به تصویب نمایندگان نرسید و آنچه که به تصویب مجلس رسید به نظر نمی‌رسد مشکلی داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: آنچه که در محتوای طرحی که در مجلس به تصویب رسید امکان پاسخگو کردن وزیر دادگستری در برابر وظایف محوله مربوط به قوه قضاییه را فراهم می‌کرد.

اسفنانی در پایان تاکید کرد: ما در کمیسیون اقتصادی در مورد ارجاع این طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام تصمیم می‌گیریم و به نظر می‌رسد مجمع تشخیص نیز با آن موافقت کند.

انتهای پیام

کد N601706