/فلسطین مساله اصلی دنیای اسلام/

سروستانی: راه‌اندازی جریان تکفیری، حیاط خلوت امنی برای استکبار است

سازمان تبليغات,دين,جريان‌هاي تكفيري

مدیر اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: استکبار جهانی با ایجاد گروه‌های تکفیری درصددند حیاط خلوت امنی برای خود به وجود بیاورند و کشورها با هر ایده و مذهبی که دارند به جان یکدیگر بیافتند و در این میان آنها سود کافی را ببرند.

مدیر اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: استکبار جهانی با ایجاد گروه‌های تکفیری درصددند حیاط خلوت امنی برای خود به وجود بیاورند و کشورها با هر ایده و مذهبی که دارند به جان یکدیگر بیافتند و در این میان آنها سود کافی را ببرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سروستانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با علما و اندیشمندان شرکت کننده در کنگره جهانی خطر جریان‌های تکفیری از دیدگاه علمای اسلام با بیان این‌که «ما همواره در لحظات حساس منطقه شاهد بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری و روشنگری‌های ایشان هستیم» اظهار کرد: این رهنمودها همواره سبب عزت و سربلندی جامعه اسلامی می‌شود و رهبر انقلاب در راستای شناساندن چهره واقعی جریانات تکفیری رهنمودهای بسیار موثر ارائه دادند.

وی ادامه داد: تمام جریانات و همه اشخاص حقیقی که دارای مناصب علمی هستند و قدرت تحلیل دارند و در عرصه فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی فعالیت می‌کنند باید مطالب مقام معظم رهبری را مرور کنند چرا که ایشان از تمام شرایط کنونی جوامع آگاه هستند.

مدیر اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود: مقام معظم رهبری بارها در سخنان خود به این امر اشاره داشته‌اند که جریانات تکفیری که در این مناطق به وجود آمده توطئه استکبار جهانی است که هر بار بهانه‌هایی را ایجاد می‌کند که در منطقه حضور داشته باشد.

سروستانی تاکید کرد: آنها در هیچ جایی از مناطق جهان به فکر پیشرفت کشورهای دیگر نیستند و همواره درصدد این هستند که افکار قرون وسطایی خود را پرورش بدهند آنها فکر می‌کنند که همچنان می‌شود با سلطه و تسلط بر سایرین به اهداف خود برسند. در صورتی که اینگونه نیست و این نقطه ضعفی برای آنان است.

وی تاکید کرد: جوامع امروزی از نظر فرهنگی و علمی رشد کرده‌اند و هرگز به آن دوران برنمی‌گردیم، این کشورهای غربی هستند که باید تفکرات خود را تغییر بدهند. این گروه‌های تکفیری که در مناطق مختلف به راه انداخته‌اند زاییده همان تفکرات غلط آنان است و از راه‌اندازی اینگونه گروه‌ها منافع بسیار زیادی به دست می‌آورند و یکی از منافع آنها تسلط بر منطقه است.

مدیر اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان این‌که «جوامع اسلامی و عالمان آنها نقش مهمی در از بین بردن این گونه حرکات دارند» گفت: علمای اسلام باید به اصل خودشان برگردند و هرگز فریب کشورهای اروپایی را نخورند و مسلمانان باید گرد یکدیگر جمع شوند و از اصول خود دفاع کنند و بر اشتراکاتی که دارند تکیه کنند و از دامن زدن به جریانات اختلافی اجتناب کنیم. همانگونه که مقام معظم رهبری هم بر این امر تاکید داشته‌اند.

سروستانی گفت: ایجاد وحدت و اتاق فکر می‌تواند برای مسلمانان بسیار کارآمد باشد همانگونه که در قم توسط علما این همایش بزرگ علمای جهان اسلام برگزار شد. ما باید بتوانیم با ایجاد تقریب بین مذاهب ان‌شاءالله متحد و یک دست شویم و با یک دست شدن این جریانات به وجود آمده از بین می‌رود.

انتهای پیام

کد N601547