آیت‌الله صافی‌گلپایگانی:

دانشگاه آزاد، باید از نظر علمی و اخلاقی الگو باشد

مرجع تقليد,مراجع تقليد,رييس دانشگاه آزاد اسلامي,آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني,دانشگاه

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی، باید از نظر علمی و اخلاقی الگو و نمونه برای دیگران باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و معاونانش اظهار کرد: فلسفه اصلی و اولی این دانشگاه این بود که از نظر علمی و اخلاقی نسبت به سایر دانشگاه‌ها سرآمد باشد و بتواند خلاء علمی و مذهبی که قبل از انقلاب در دانشگاه بود را پر کند.

وی با اشاره به هدف بزرگانی که این نیّت خیر را داشته‌اند، گفت: کسانی که از اول این دانشگاه را تأسیس کردند، مانند جناب آقای رفسنجانی، غرض اصلی ایشان این بود که از نظر علمی نسبت به دانشگاه‌های کشورهای دیگر نمونه باشیم و محتاج بیگانگان نشویم. اقتدار علمی و اخلاقی را همیشه منظور داشتند، مخصوصاً مطالب اخلاقی و مذهبی باید در این دانشگاه همیشه منظور مسئولان دانشگاه باشد و ما غیر از این انتظاری نداریم.

وی خطاب به رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: اگر کمبودهایی در این زمینه‌ها بوده با همّت شما و همکاران محترمتان برطرف شود و روز به روز به پیشرفت‌های بزرگ علمی و دینی نایل شوید.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با اشاره به اهمیت انتخاب اساتید در دانشگاه‌ها تصریح کرد: سعی کنید بهترین اساتید را انتخاب کنید که هم از نظر علم و هم از نظر اخلاق نمونه و الگو باشند.

این مرجع تقلید اظهار کرد: با توجّه به اینکه بیش از یک میلیون دانشجوی این دانشگاه هستند، تربیت علمی و اخلاقی اینها در دست شماست که باید خیلی نسبت به تربیت آنها مواظب و حسّاس باشید. اینها همه فرزندان امام زمان علیه السلام هستند. کاری کنید که قلب مقدّس آن حضرت از شما راضی باشد.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در پایان گفت: من برای شما و همکارانتان دعا می‌کنم که همیشه در انجام وظایف خود و مقاصد بالایی که دارید موفق باشید.

در ابتدای این دیدار، دکتر میرزاده گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های دانشگاه آزاد ارائه کرد.

انتهای پیام

کد N601480