معاون وزارت علوم:

نهضت ترویج و تعمیق فرهنگ رضوی در دانشگاه‌های کشور ایجاد شود

امام رضا ع ,دانشگاه,جشنواره امام رضا ع

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم گفت: این وزارتخانه بدنبال آن است که با ایجاد بخش دانشگاهیان جشنواره امام رضا(ع) نهضت ترویج و تعمیق فرهنگ رضوی بیش از پیش در دانشگاه‌های کشور ایجاد شود.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم گفت: این وزارتخانه بدنبال آن است که با ایجاد بخش دانشگاهیان جشنواره امام رضا(ع) نهضت ترویج و تعمیق فرهنگ رضوی بیش از پیش در دانشگاه‌های کشور ایجاد شود.

وی گفت: جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) گام بلندی است که بطور همزمان در تعدادی از دانشگاه‌های کشور در حال وقوع است و به تدریج بقیه دانشگاه‌ها هم به این حرکت بین المللی خواهند پیوست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سیدضیاء هاشمی با اشاره به این‌که «بیش از 20 دانشگاه کشور با سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)همراه شده‌اند» افزود: هدف این است، که نهضت تعمیق فرهنگ و معارف رضوی در سطح کشور بخصوص در دانشگاه‌ها ایجاد شود.

وی ادامه داد: فعالیت‌های معطوف به امام رضا(ع)، که در سطح نخبگی در دانشگاه‌ها اجرا می‌شود، موجب نشاط و شادابی معنوی در دانشگاه‌های کشور خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با بیان این‌که «باید شرایطی فراهم شود تا هر دانشجو در طول دوران حضور در دانشگاه، یکبار به زیارت بارگاه امام هشتم(ع)نائل شود» تصریح کرد: توفیق یکبار زیارت دانشجو در طول 4 سال که در عرصه دانشگاه توقف دارد به نهادینه کردن فرهنگ زیارت خواهد انجامید.

وی با بیان این‌که «ما اعتقاد داریم دانشگاه‌های ما کانون علم و دین هستند» یادآور شد: دانشگاه‌های ما پیشگام در فعالیت‌های دینی هستند و تشکیل کانون‌های فرهنگ رضوی، بستر هماهنگی، همدلی و الفت و محبت بیشتر در این زمینه را فراهم می‌کند.

هاشمی با تاکید بر این‌که «دغدغه ما مسائل علمی، دینی و فرهنگی است و ما معتقدیم که دانشگاهیان ما فرهیختگانی هستند؛ عالم، پرشور، دینمدار ودغدغه مند» گفت: با برگزاری بخش دانشگاهیان جشنواره بین المللی امام رضا(ع) فضای معنوی در دانشگاه‌های کشور بیش از پیش تقویت خواهد شد.

وی در پایان یادآور شد: ان‌شاءالله ما دانشگاهیان، از طریق برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) بتوانیم توفیق خدمتگزاری به ساحت قدسی حضرت امام رضا(ع) را به طور روز افزون بدست آوریم.

انتهای پیام

کد N601462