مولاوردی خبر داد

تهیه پیش‌نویس سند سیاست اجرایی توسعه اشتغال زنان در مناطق محروم

اشتغال,معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: طبق مصوبه شورای عالی اشتغال، سندی برای توسعه اشتغال زنان در دو گروه زنان فارغ‌التحصیل و زنان سرپرست خانوار مناطق محروم تهیه کرده‌ایم که در مرحله تصویب شورای عالی اشتغال است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، شهیندخت مولاوردی در نشست اشتغال پایدار بانوان منطقه شرق کشور در مشهد، همچنین از تهیه پیش‌نویس تفاهم نامه‌هایی با چهار وزارت خانه برای حل مشکلات زنان منطقه شرق کشور خبر داد.

وی اظهار کرد: در نشست‌های منطقه‌ای آموزش شبکه سازی سازمان‌های غیردولتی زنان در سطح کشور، برنامه ریزی جامعی منطبق بر واقعیت‌های جامعه در جهت بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان‌ها تدوین شده تا بتوانیم آسیب‌ها را در حوزه زنان و خانواده کاهش دهیم.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: برای برگزاری نخستین نشست‌های منطقه‌ای، استان‌های شرق کشور شامل خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان را برگزیدیم تا با حرکت به سمت فعالیت شبکه‌ای در حوزه زنان، از موازی کاری جلوگیری کنیم.

مولاوردی با اشاره به این‌که «برای تحقق این امر بررسی‌های مطالعاتی گسترده‌ای را انجام داده و براساس مجموعه‌ای از یافته‌های علمی نقشه‌ای را از آسیب‌های اجتماعی این چهار استان تهیه کرده‌ایم» افزود: براساس این مطالعات به دنبال دستیابی به یک مدل دولت با دولت، سازمان‌های مردم نهاد(سمن) با یکدیگر و دولت با سمن‌ها هستیم تا دستگاه‌های اجرایی را موظف به همکاری کنیم و در این راستا سازمان‌های مردم نهاد را نیز فعال کنیم.

وی با تاکید بر این‌که «به دنبال ایجاد شبکه همکاری با وزارت خانه‌ها برای حل مشکلات زنان هستیم» گفت: در آستانه تدوین لایحه بودجه همه دستگاه‌ها را موظف خواهیم کرد تا مجموع اعتبارات لازم را در حوزه زنان پیش بینی کرده و به معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام

کد N601398