حمله موشکی به ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا در شرق اوکراین

سیاسی

گروه نظارت سازمان امنیت و همکاری اروپا بر اجرای آتش بس شرق اوکراین بار دیگر مورد حمله موشکی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، یک گروه از ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSZE) که وظیفه نظارت بر اجرای آتش بس در شرق اوکراین را به عهده دارد با موشک تانک مورد حمله قرار گرفت. در این حمله چند موشک تانک به سوی یک خودروی حامل ناظران اروپایی که در حال گشت زنی در شمال شهر دونتسک بود، شلیک شد.

طبق اعلام OSZE موشک های شلیک شده به سوی این خودرو که از سوی ارتش اوکراین همراهی می شد، به فاصله 150 متری آن اصابت کرده است. حمله زمانی رخ داده که خودروی مذکور به یک ایست بازرسی در منطقه شومی رسیده و ناظران اروپایی قصد پیاده شدن از آن را داشته اند، اما با وقوع این حمله آنها از منطقه دور شده و به محل استقرار خود بازگشته اند.

این دومین حمله به ناظران OSZE در شرق اوکراین طی یک هفته اخیر به شمار می رود. در همین حال وزارت خارجه آمریکا نقض مجدد آتش بس در شرق اوکراین را محکوم کرده و آن را غیرقابل پذیرش خوانده است.

گفتنی است سازمان امنیت و همکاری اروپا از ماه سپتامبر رسما نظارت بر حسن اجرای آتش بس بین جدایی طلبان طرفدار روسیه و ارتش اوکراین در مناطق شرقی دونتسک و لوگانسک را به عهده گرفته است، با این حال این آتش بس تا کنون بارها از سوی دو طرف نقض شده است.