کریمی قدوسی:‌ میز مذاکره همیشه مورد حمایت جمهوری اسلامی بوده است

مذاكرات ايران و گروه 1 5,مقام معظم رهبري

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: تمدید مذاکرات بر مبنای همان استدلال که جمهوری اسلامی ایران برخوردار از منطق است و موضع قابل شنیدنی دارد که باید طرف مقابل آن را بشنود،‌ قابل پذیرش است که مورد تائید رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفت.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری پیرامون مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: مقام معظم رهبری دیروز هم اشاره داشتند که غرب تلاش می‌کند ملت ایران را تسلیم کند اما موفق نشده و نخواهد شد و امروز هم در جمع نخبگان بسیجی همان موضوع را به بیان دیگری مورد تاکید قرار دادند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند پرچم مذاکره و میز مذاکره همواره مورد حمایت جمهوری اسلامی بوده است چرا که جمهوری اسلامی برخوردار از منطق و استدلال است و موضع‌اش قابل شنیدن می باشد و حقوق مسلمی دارد که باید طرف مقابل آن را بشنود.

وی با بیان اینکه مهمترین راه شنیدن و انتقال مطلب در افکار عمومی جهان، مذاکرات است خاطر نشان کرد : جمهوری اسلامی ایران به دلیل برخوردار بودن از منطق قوی،‌ حقوق مسلم و داشتن طرح هایی برای عبور از بحران در جهان همیشه مدافع مذاکرات بوده است لذا تمدید مذاکرات برمبنای همان استدلال قابل پذیرش بود که مورد تائید رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفت.

کریمی قدوسی با بیان اینکه تا کنون طرف مقابل حاضر نشده است بیان منطقی جمهوری اسلامی ایران را بپذیرد تصریح کرد: اگر طرف مقابل همچنان برخواسته خود اصرار بورزد جمهوری اسلامی ایران از مواضع خود هرگز عبور نخواهد کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما احتیاجی برای رسیدن به توافق نداریم خاطر نشان کرد:‌ با توجه به شرایط منطقه و آمریکا در داخل،‌ آنها هستند که احتیاج دارند با ایران به توافق برسند.

وی با بیان اینکه امروز مبانی محکمی در اختیار جمهوری اسلامی ایران است افزود: جمهوری اسلامی ایران توانمندی های زیادی در منطقه و داخل دارد و به معنای واقعی کلمه نگران آینده مذاکرات نیستیم که اگر توافقی صورت نگرفت ما مشمول خسارت هایی شویم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: همانطور مقام معظم رهبری فرمودند اگر برنامه ای منطقی باشد و طرحی دربرگیرنده منطق و حقوق ملت ایران باشد پذیرفته خواهد شد اما اگر از خطوط قرمز ما عبور شوند هیچ طرحی پذیرفته شده نیست.

وی با اشاره به اینکه فشار آمریکا و اروپایی ها برموضوع فلسطین و تهدید جدی رژیم صهیونیستی است توضیح داد: آنها تلاش می‌کنند و اصرار دارند توافقی انجام شود که امنیت اسرائیل ارتقاء یابد اما رهبری آب پاکی را روی دست های طرفهای مقابل ریختند و فرمودند چه توافق شود چه نشود کرانه باختری رود اردن مسلح می‌شود به زودی عطر دلاویز تفکر بسیجی در قدس و سرزمین های اشغالی به مشام خواهد رسید و این نوید پیروزی بزرگی بود که رهبری برای آینده فلسطین دادند.

کریمی قدوسی اضافه کرد: مقام معظم رهبری پیش بینی کردند آمریکا به زودی در موضوع فلسطین به نقطه ای خواهد رسید که بیشتر به فکر نجات خود در داخل خواهد بود تا نجات و حمایت از رژیم صهیونیستی که هر روز هزینه زیادی را به آنها تحمیل می‌کند.

انتهای پیام

کد N601282