لاریجانی: تعجیل در تصمیم‌گیری برای مذاکرات هسته‌ای معقول نبود

علي لاريجاني

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عجله کردن در تصمیم گیری در مذاکرات هسته‌ای معقول نبود گفت که تمدید مذاکرات برای کاهش اختلافات بوده و اقدام درستی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، علی لاریجانی پس از حضور در بیت مرحوم سید جلال یحیی زاده نماینده فقید میبد در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در مورد تمدید مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: در شرایط فعلی که در برخی مواضع مذاکرات، احتیاج به بررسی بیشتر وجود دارد و یا موارد اختلافی در میان است عجله کردن در تصمیم گیری معقول نبوده است .

وی افزود: زمان دادند تا بحث ها گفته شود و اختلافات کاهش یابد که این اقدام درستی بود.

وی در پاسخ سوال دیگری در مورد مشکل کم آبی در استان یزد اظهار کرد: مسئله کم آبی به مسئله مهم برای اغلب استان ها تبدیل شد و صرفا مربوط به یزد نیست بلکه استان های مانند خراسان، سمنان و قم نیز همین وضعیت را دارند.

رئیس مجلس ادامه داد: برای رفع این مشکل باید یک طراحی صورت گیرد که چگونه می‌شود از آب‌های دیگر استفاده کرد. یکی از این راه کارها انتقال آب از سایر کشورهاست که اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است.

راه دیگر کنترل و مهار آب است که برای آن بودجه مناسبی گذاشته البته مهار آبها به درد استان‌های مرکزی مانند یزد نمی خورد. برای برخی از استان ها بحث انتقال آب از دریا ها مطرح است که باید به این سوال پاسخ داد که چگونه می‌شود آب را شیرین و منتقل کرد.

لاریجانی در پایان با بیان اینکه مشکل کم آبی در کشور را پیگیری می‌کند اضافه کرد: مشکل آب در منطقه ما فقط محدود به کشور ما نیست بلکه کشورهای دیگر منطقه هم به دلیل تغییرات آب و هوا دچار خشکسالی شده اند.

انتهای پیام

کد N601275