رئیس دانشگاه آزاد در دیدار آیت‌الله مکارم شیرازی:

با در نظر گرفتن اخلاق اسلامی در جهت توسعه علمی کشور گام برمی‌داریم

سیاست داخلی

در مدتی که در دانشگاه آزاد مشغول فعالیت بودیم توسعه علمی و فناوری کشور در جهت رفع نیازهای جامعه را در دستور کار قرار دادیم البته توسعه‌ای که همراه با اخلاق اسلامی باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاكید كرد: با در نظر گرفتن اخلاق اسلامی در جهت توسعه علمی کشور گام برمی‌داریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، حمید میرزاده صبح امروز در دیدار مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی با آیت‌الله مکارم شیرازی که در دفتر این تقلید مرجع در قم برگزار شد، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ایران در حال بازسازی تمدنی خود است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی براساس نیت خالصانه و با تلاش‌های رهبر معظم انقلاب و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بنیانگذاری شد و مورد تایید امام خمینی(ره) قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی خود را موظف می‌بینیم که در جهت توسعه علمی کشور و اخلاق اسلامی قدم برداریم، اظهار داشت: در مدتی که در دانشگاه آزاد مشغول فعالیت بودیم توسعه علمی و فناوری کشور در جهت رفع نیازهای جامعه را در دستور کار قرار دادیم البته توسعه‌ای که همراه با اخلاق اسلامی باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه 440 واحد آموزشی در سراسر کشور دارد، یادآور شد: در تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور مراقب هستیم که از آن اهداف اولیه‌ای که دانشگاه آزاد برای آن تاسیس شد دور نشویم.

میرزاده افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در تمام مقاطع کاردانی، ‌کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترای حرفه‌ای و دکترای تخصصی در 200 رشته تخصصی علمی که 40 درصد آن علوم انسانی و 60 درصد رشته‌های پزشکی و مهندسی است نزدیک به یک میلیون و 700 هزار دانشجو در سراسر کشور دارد. در حال حاضر در کل کشور 10 میلیون فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های مختلف کشور وجود دارد که نیمی از آنها که پنج میلیون نفر باشد از دانشگاه آزاد اسلامی فارغ‌التحصیل شده‌اند.

وی با بیان اینكه در حال حاضر 30 هزار هیات علمی تمام وقت و 28 هزار هیات علمی نیمه‌وقت به علاوه 48 هزار کارمند در کل کشور در دانشگاه آزاد در حال فعالیت هستند، تصریح كرد: با جمع فارغ‌التحصیلان،‌ دانشجویان فعلی، ‌اساتید و کارمندان رقمی حدود هفت میلیون نفر به نوعی با دانشگاه آزاد اسلامی مرتبط بوده و هستند، یعنی از هر سه خانواده یک نفر با دانشگاه آزاد اسلامی سروکار داشته و دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سوال آیت‌الله مکارم شیرازی در خصوص میزان شهریه‌های دانشگاه آِزاد اسلامی بیان كرد: هزینه‌های تحصیل بستگی به مقطع تحصیلی دانشجویان و همچنین رشته تحصیلی آنها دارد، برای مثال مقطع کارشناسی در هر ترم هزینه حدود یك میلیون و 200 تا یك میلیون و 500 هزار تومان و همچنین هزینه هر ترم تحصیل در مقطع دکتری حرفه‌ای و تخصصی رقمی حدود 7 میلیون تومان است.

میرزاده در پایان ابراز داشت: البته برای دانشجویان مستحق شرایط ویژه‌ای از جمله تخفیف شهریه‌ها و همچنین وام‌های دانشجویی و وام‌های ازدواج پیش‌بینی شده است.

کد N601171