در جریان سفر به استان یزد؛

رئیس مجلس واحدهای گازی نیروگاه سیکل ترکیبی چادر ملو را افتتاح کرد

مجلس

نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو با تکیه بر منابع داخلی افتتاح شده که قابل تقدیر است و این نحوه اجرا پروژه و استفاده از قطعات ساخت داخل باید به عنوان الگو برای تمام واحدهای صنعتی باشد.

واحدهای گازی نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی بعدازظهر امروز در دومین روز سفر به استان یزد واحدهای گازی نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو را افتتاح و پس از افتتاح این واحد از پیگیری نماینده اردکان برای جذب سرمایه و حمایت از پروژه‌ها تقدیر کرد وگفت: فعالیت‌های بخش خصوصی و ساخت این نیروگاه‌ با حضور بخش خصوصی می‌تواند نمونه‌ای برای سایر واحدهای صنعتی باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت به برون سپاری بپردازد،افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو با تکیه بر منابع داخلی افتتاح شده که قابل تقدیر است و این نحوه اجرا پروژه و استفاده از قطعات ساخت داخل باید به عنوان الگو برای تمام واحدهای صنعتی باشد.

محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان و محمدصالح جوکار رئیس مجلس را در این افتتاح همراهی می‌کردند.

گفتنی است افتتاح واحدهای گازی نیروگاه سیکل ترکیبی چادر ملو با تلاش شبانه‌روزی گروه مپنا و طی 14 ماه به بهره‌برداری رسیده است. براساس این گزارش این نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی در حال حاضر 34 درصد راندمان دارد و با بهره‌برداری از واحد بخار به 56 درصد خواهد رسید.

کد N601145