روزنامه الاخبار از سفر هیاتی از الانبار عراق به واشنگتن خبر داد

عراق,آمريكا

یک روزنامه لبنانی اعلام کرد که یک هیات بلندپایه از استان الانبار تصمیم دارد به منظور بررسی اوضاع این استان و دریافت کمک 200 میلیون دلاری آمریکا به واشنگتن برود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه الاخبار چاپ لبنان، منابع اعلام کردند که هیاتی از استان الانبار تصمیم گرفته تا به منظور بررسی اوضاع این استان به زودی به واشنگتن برود.

این روزنامه نوشت: تصمیم اعزام این هیات در پی نشست میان سفیر آمریکا در عراق و صباح کرحوت، رییس شورای استانداری الانبار در سفارت آمریکا در بغداد اتخاذ شد.

روزنامه الاخبار اعلام کرد: هیات اعزامی الانبار در نشست خود با مسئولان کنگره آمریکا گزارشی را از وضعیت استان الانبار ارائه خواهد کرد و قرار است که مبلغ حدود 200 میلیون دلار را به منظور مسلح کردن عشایر استان از کنگره آمریکا دریافت کند.

در همین راستا روزنامه الاخبار به نقل از منابع الانبار اعلام کرد که رییس شورای استانداری الانبار در نشست خود با سفیر آمریکا در خصوص حمایت‌های آمریکا از این استان و چگونگی هماهنگی مقابله با داعش بحث و گفت‌و‌گو کرد و طرفین برای افتتاح یک مرکز آموزش نظامی مشترک میان آمریکا و نیروهای عراقی برای آموزش عشایر الانبار به توافق رسیدند.

انتهای پیام

کد N600951