رحیم صفوی:

بسیج قابلیت‏‏‌های رژیم سلطه را با چالش مواجه کرده است

سردار سرلشكر سيد يحيي صفوي

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری اظهار کرد: عمق ملی و فراملی تفکر بسیج برای آمریکا، غرب و رژیم صهیونیستی معمایی بزرگ و غیرقابل حل است که محاسبات آنها را برای ادراک و ترسیم اقتدار واقعی این ذخیره مردمی و قابلیت‏‏های آن با چالش مواجه ساخته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه یزد، سردار سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی در اجتماع پنج هزار نفری بسیجیان استان یزد، تشکیل بسیج مستضعفین توسط حضرت امام(ره) را بیانگر دور اندیشی و آینده‌نگری ایشان نسبت به حوادث، رخدادها و فراز و نشیب‏‏های پیش روی انقلاب اسلامی و حرکت ملت ایران خواند و گفت: روند حرکت انقلاب و چالش‌ها‌یی که در سه دهه اخیر‌ پدید آمد، نشان داد که اگر تدبیر حکیمانه معمار کبیر انقلاب در تشکیل بسیج نبود، چه بسا سرنوشت بسیاری از عرصه‌های مبارزه با دشمنان به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

وی همچنین با اشاره به حمایت‎‎های رهبر معظم انقلاب اسلامی از بسیج، اظهار کرد: بسیج با هوشمندی، هوشیاری و آمادگی همه‌جانبه، همواره با بصیرت و شجاعت در میدان‏‏های حساس و سرنوشت‏‏ساز حضور تعیین کننده‏‏ای داشته و خود را به عنوان یک سرمایه وزین و قابل اتکای اجتماعی و یک نیروی راهبردی همه جانبه برای نظام معرفی کرده است.

رحیم صفوی با اشاره به بی‎‎مهری و چه بسا ظلمی که برخی از افراد یا جریان‏‏های سیاسی در رابطه با بسیج داشته‎‎اند، گفت: کارنامه درخشان بسیج در مقابله با تهدیدات سخت و نیمه سخت و نرم و حضور ممتاز در عرصه بسیج سازندگی مایه مباهات و فخر ملت ایران است.

وی هفته بسیج را نماد همبستگی، وفاق و انسجام اقشار مختلف برای رسیدن به آرمان‏‎های انقلاب اسلامی خواند و گفت: ماهیت و دامنه بسیج و عمق ملی و فراملی تفکر بسیج برای آمریکا، غرب و رژیم صهیونیستی معمایی بزرگ و غیرقابل حل است که محاسبات آنها را برای ادراک و ترسیم اقتدار واقعی این ذخیره مردمی و قابلیت‏‏های آن با چالش مواجه ساخته است.

رحیم صفوی با اشاره به تفکر راهگشا و سازنده بسیج به عنوان الگویی برای ملتهای آزادی خواه، گفت: کارنامه درخشان و مسرت‌بخش و مباهات آفرینی که بسیج بر جای گذارده، به عنوان یک تفکر راهگشا و سازنده و الگویی برای ملت‌های فلسطین، لبنان و عراق و سوریه شده است.

وی در ادامه بسیج را کلید حل بسیاری از مشکلات و چالش‌های بزرگ دانست و افزود: ظرفیت و تفکر بسیج در بدنه دولت و ملت ایران، پادزهر تحریم‌های اقتصادی و ضامن تحقق اقتصاد مقاومتی است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به برخی از صفات بسیجیان و وظایف ذاتی بسیج، عنوان کرد: بسیجیان باید مردم دار و مردم یاری و مایه آرامش و امنیت و اعتماد برای مردم در صحنه‎‎های مختلف باشند.

وی افزود: بسیج بایستی نماد روحیه سلطه ستیزی و عدالت طلبی و آرمان خواهی ملت ایران باشد، دشمن شناس باشد و در جهت روشنگری نسبت به توطئه‌ها و مقاصد نظام سلطه و قدرت‌های زورگو، تبیین‎‎گر و آگاهی‏‏بخش باشد.

رحیم صفوی در ادامه بیان کرد: چهره دنیای امروز و قرن حاضر با آنچه پیش از ظهور انقلاب کبیر اسلامی بوده متفاوت شده است به نحوی که انقلاب اسلامی توانسته معادلات قدرت را به نفع ملت‏‏های اسلامی و مستضعف تغییر دهد.

وی ادامه داد: در حال حاضر جهان دوران حساس و در حال تبدیل به دوره‎‎ای دیگر که حاکمیت ملت‏‏ها بر سرنوشتشان است را می‏‏گذراند و شاهد تحولات بزرگی همچون بیداری اسلامی است که این تحولات نشات گرفته از انقلاب اسلامی است.

وی تشکیل بسیج 20 میلیونی را الگوی امروز کشورهایی خواند که می‌خواهند با ظالمین و گروه‏‏های جنایتکار تکفیری مبارزه کنند.

رحیم صفوی به بیانات مقام معظم رهبری در کنگره جهانی جریان‎‎های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام اشاره کرد و گفت: گروه‏‏های تکفیری محصول سازمان‏‏های اطلاعاتی انگلیس، رژیم صهیونیسیتی و آمریکایی‏‏ها هستند و نظام سلطه به وسیله این گروه‏‏ها به دنبال ایجاد جنگ و اختلاف بین اهل تسنن و تشیع در کشورهای اسلامی و جلوگیری از بیداری اسلامی ملتهای مسلمان است، تا از این طریق به رژیم صهیونیستی امنیت‏‏‌بخشی کنند.

وی افزود: از سوی دیگر طراحان گروه‏های تکفیری در منطقه غرب آسیا برای فروش سلاح و تجهیزات به کشورهای وابسته خود و حضور نظامی در کشورهای منطقه به دنبال ایجاد ناامنی هستند.

رحیم صفوی همچنین گمراه کردن جوانان پرشور اهل تسنن و جذب آنها در گروه‏‏های منحرف و خارج از اسلام را بخشی از اهداف سازمانهای اطلاعاتی انگلیسی، صهیونیسیتی و آمریکایی خواند و افزود: بخشی از اهداف سازمان‏‏های ‏‏اطلاعاتی در طراحی و تشکیل گروه‏‏های تکفیری با هدف تضعیف قدرت نفوذ سیاسی و معنوی ایران در کشورهای عراق و سوریه و لبنان است.

مشاور مقام عظم رهبری در پایان خاطرنشان کرد: آمریکایی‏‏ها و صهیونیست‎‎ها و انگلیسی‎‎ها طراحان توطئه بزرگی در مناطق شمال و مرکز آفریقا تا جنوب غربی آسیا هستند و در این سناریوی خطرناک به دنبال تضعیف و تجزیه برخی کشورهای اسلامی مانند سودان هستند.

انتهای پیام

کد N600887