۳

لاریجانی: مسئولیت پذیری، هدف‌گیری مهم تربیت‌ اسلامی است

  • ۱بازدید
  • ۳ رای
  • ۰ دیدگاه

رییس مجلس شورای اسلامی مسئولیت پذیری را هدف گیری مهم تربیت اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: محور قالب تربیت اسلامی این است که انسان نسبت به خود، خدا و مردم مسئولیت پذیر باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در کنگره بزرگداشت شهید دکتر سید رضا پاک نژاد در یزد اظهار کرد: اگر زندگی انسان از سر مسئولیت پذیری باشد ممکن است با فراز و فرودهایی همراه باشد اما در کنار آن بهجت و لذت وجود خواهد داشت.

وی افزود: تربیت اسلامی یک هدف‌گیری مهم است و آن پرورش انسان مسئولیت پذیر است چه رفتگر باشد چه رییس جمهور. این مسئولیت پذیری باید نسبت به خدا، خود و مردم وجود داشته باشد. و اگر شناختی نسبت به این سه مولفه وجود نداشته باشد ما صراط را درست تشخیص نداده‌ایم.

رییس مجلس با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید پاک نژاد اظهار کرد: شهید پاک نژاد در این صراط قرار گرفت و شهادت که مقام بزرگی است به ایشان داده شد. او مردم‌دار بود با مردم زندگی می‌کرد، دردمند و مسئولیت‌شناس بود.

رییس مجلس با اشاره به نقش آفرینی شهید پاک نژاد بعد از انقلاب اظهار کرد: ایشان عنصری فعال بود، خطابه‌های تاثیرگذاری بود، اصولگرای به معنای واقعی بود، مبنایی حرف می‌زد و عرق دینی در کلامش قابل مشاهده بود.

لاریجانی ادامه داد: خصوصیت مردمی بودن و توجه به ابعاد مختلف نیازهای انسان اعم از جسمی و روانی از ویژگی‌های شهید پاک نژاد بود. ایشان درواقع سنت اطبای اسلامی را دنبال می‌کرد. او از کسانی بود که هم پزشک بود و هم تلاش می‌کرد مسائل اسلامی را دنبال کند.

وی با اشاره به کتاب‌های شهید پاک نژاد اظهار کرد: کتاب‌های ایشان آن زمان برای نسل جوانی که می‌خواست جویای مسائل اسلامی باشد بسیار خوب بود. ساده بیان شده، تنوع و جذابیت لازم را داشت و این نشان می‌دهد که ایشان نه فقط برای درمان بیماری جسمی انسان‌ها دغدغه داشت بلکه انسان و نیازهایش را از ابعاد مختلف موردتوجه قرار می‌داد و فردی دردمند و مسئولیت پذیر بود.

به گزارش ایسنا شهید دکتر سیدرضا پاک نژاد پزشک، نویسنده و نماینده مردم یزد در دور اول مجلس شورای اسلامی بود که در بمب گذاری هفتم تیرماه سال 60 به شهادت رسید.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.