لایحه نژادپرستانه دیگر رژیم صهیونیستی در جهت کوچاندن فلسطینی‌ها از قدس

رژيم صهيونيستي,فلسطين

حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو پیش‌نویس قانون کوچاندن مردم فلسطین و سلب مجوز اقامت از تمامی کسانی که در حملات اخیر به کنیسه یهودیان دست داشتند را آماده کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، پیش‌نویس قانون موسوم به «مخالفت با تروریسم» که بنا به درخواست بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به کنست (پارلمان) ارائه شده شامل سلب تابعیت اسرائیلی و گرفتن مجوز اقامت مجریان حملات در اسرائیل و ویران کردن منازل آنان می‌شود.

متن پیش‌نویس این قانون که از هشت بند تشکیل شده نیازی به تصویب کنست ندارد و شامل سلب تابعیت یا لغو مجوز اقامت دائمی کسانی است که توسط رژیم صهیونیستی دستگیر شده و همچنین کوچاندن اجباری آن‌ها به بیرون از اسرائیل برای اتمام دوران محکومیت‌شان است.

این پیش‌نویس همچنین شامل جلوگیری از تشییع جنازه فلسطینی‌هایی است که در عملیات علیه رژیم صهیونیستی دست داشته و عدم تحویل جنازه‌های آنان به خانواده‌هایشان است.

بند دیگر این پیش‌نویس به رژیم صهیونیستی اجازه می‌دهد تا منزل تمامی کسانی را که در کشتار اسرائیلی‌ها دست داشته‌اند، ویران کند.

در چارچوب این اقدامات، اسرائیل تصمیم گرفته تا همسر غسان ابوجمل یکی از عاملان حمله به کنیسه یهودیان را از کشور بیرون کند.

در همین راستا، گلعاد اردان، وزیر داخلی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که همسر غسان ابوجهل به همراه فرزندان وی به خارج از قدس فرستاده شده و از تمام امکاناتی که افراد مقیم قدس از آن بهره‌مند می‌شوند، محروم خواهند شد.

از سوی دیگر مسعود غنایم یکی از اعضای عرب کنست اسرائیل در خصوص اقدامات مقامات رژیم صهیونیستی در حق خانواده‌ شهید غسان ابوجمل، گفت: این تصمیمات یک دولت دموکرات نیست بلکه تصمیمات مغرضانه دولت یهودی است و اسرائیل از این طریق شرایط را بدتر می‌کند.

انتهای پیام

کد N600648