لاوروف: سازمان ملل جلوی تجارت نفتی تروریست‌ها را بگیرد/ همچنان از دمشق حمایت می‌کنیم

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، سازمان ملل متحد باید پیشنهادهایی را برای جلوگیری از تجارت غیرقانونی نفت توسط تروریست‌ها ارائه دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه اعلام کرد که این کشور منتظر پیشنهادهایی از سوی بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد در مورد تدابیر لازم برای متوقف کردن فروش نفت توسط تروریست‌ها در سوریه و عراق است.

لاوروف خاطرنشان کرد: ما منتظر گزارشی از سوی دبیرکل سازمان ملل هستیم که شامل واقعیت‌ها و پیشنهادها در خصوص جلوگیری از فروش نفت توسط تروریست‌ها باشد.

رییس دستگاه دیپلماسی روسیه با اشاره به ادامه حمایت‌های مسکو از دمشق، همچنین گفت که این کشور به کمک‌های خود به دولت سوریه درخصوص مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد.

لاوروف اظهار کرد: روسیه به سوریه کمک خواهد کرد تا توانایی خود را در مبارزه با تروریسم حفظ کند.

وزیر امور خارجه روسیه در بخش دیگری از سخنان خود به قرارداد خرید ناو از فرانسه اشاره کرد و گفت که پاریس مسئول تمامی اختلاف‌هایی است که در زمینه فروش ناو به روسیه ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: چنانچه فرانسه نتواند به تعهدات قراردادی خود عمل کند، فرایند پیگیری حقوقی خیلی به طول نخواهد انجامید.

لاوروف اظهار کرد: فرانسه مسئول تنش‌ها و اختلاف نظرهایی است که درخصوص تحویل دو ناو میسترال به روسیه به وجود آمده است. براساس قرارداد اگر فرانسه این ناوها را تحویل ندهد، ما موضوع را به طور قانونی پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N600521