هشدار رئیس پلیس اسرائیل به صهیونیست‌های تندرو

رژيم صهيونيستي,فلسطين

رئیس پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از این پس به فعالان یهودی که قوانین مربوط به اماکن مقدس در قدس را زیر پا بگذارند اجازه بازدید از این اماکن داده نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از آسوشیتدپرس، بیت المقدس طی هفته‌های اخیر به محل خشونت‌های مرگباری بین یهودیان افراطی و مسلمانان بدل شده است.

طبق توافق طولانی مدت در بیت المقدس، یهودیان اجازه دارند از اماکن مقدس مانند قبه الصخره و مسجد القصی بازدید کنند اما اجازه عبادت در آن را ندارند. در ماه‌های اخیر، تعداد زیادی از یهودیان تلاش کردند تا در این منطقه عبادت کنند.

فلسطینی‌هایی که شاهد این تلاش بودند آن را تحریک آمیز و نشانه‌ای از تجاوز اسرائیلی‌ها می‌دانند و به این ترتیب ناآرامی‌ها در بیت المقدس آغاز شد.

در همین حال رئیس پلیس رژیم صهیونیستی در این باره گفت: عده‌ای از اعضای گروه‌های راست افراطی وارد قبه الصخره شدند و گفتند شرایط در اینجا باید تغییر کند. ما همیشه هشدار داده‌ایم که قبه الصخره را رها کنید. شما نمی‌دانید در هر حال برپا کردن چه آتشی هستید.

این در حالی است که برخی از قانونگذاران اسرائیلی در بین بازید کنندگان از این محل حضور داشتند. حملات و درگیری‌های عرب اسرائیلی و فلسطینی‌ها تاکنون منجر به کشته شدن 11 اسرائیلی شده است.

انتهای پیام

کد N600009