ادامه اعتراضات در آمریکا پلیس لس آنجلس را به حال آماده باش درآورد

بین الملل آمریکای شمالی

رئیس پلیس لس آنجلس از آماده باش نیروهای تحت امر خود بواسطه ادامه اعتراضات در شهرهای مختلف آمریکا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، "چارلی بک" با اعلام این موضوع در ادامه گفت: ضمن اعلام آماده باش به نیروهای پلیس از آنها خواسته شده تا علاوه بر ساعات شیفت خود نیز در دسترس باشند تا در صورت پیچیده شدن اوضاع به کمک نیروهای امنیتی بیایند. 

رئیس پلیس لس آنجلس در ادمه گفت: اعلام می کنم در صورتی که تظاهرات های قانونی بصورت مسالمت آمیز برگزار شود نیروهای پلیس با معترضین کاری ندارند اما اگر معترضین قصد مسدود کردن خیابان ها و یا بر هم زدن نظم عمومی را داشته باشند آنها را بازداشت می کنیم. 

این وضعیت در حالی است که دو هزار نیروی گارد ملی آمریکا نیز برای کنترل اوضاع به فرگوسن اعزام شده اند. 

اعتراضات در آمریکا از دوشنبه شب و پس از اعلام حکم هیئت منصفه رسیدگی کننده به پرونده قتل مایکل براون آغاز شد. در این روز هیئت منصفه دادگاه میسوری رای به بیگناه بودن قاتل مایکل براون داد و همین امر موجب شد تا در ابتدا فرگوسن و در ادامه دیگر شهرهای ایالت میسوری و همچنین دیگر شهرها و ایالت های آمریکا صحنه اعتراضات علیه خشونت پلیس شوند. 

مایکل براون نوجوانی سیاه پوست بود که در مردادماه سال گذشته توسط پلیس آمریکا به قتل رسید و پس از آن اغلب شهرهای امریکا بویژه شهر فرگوسن در ایالت میسوری صحنه اعتراضات علیه خشونت پلیس آمریکا شد. 

معترضین و خانواده براون انتظار داشتند که هیئت منصفه رای به گناهکار بودن افسر پلیسی دهد که با شلیک گلوله به سر مایکل، وی را به قتل رسانده اما این واحد قضایی شب گذشته رای به بی گناهی پلیس داده و همین امر موجب آغاز دوباره اعتراضات در آمریکا شد. 

دادگاه در حالی رای به بیگناهی قاتل مایکل براون داده که روز یکشنبه هفته جاری نیز یک کودک ۱۲ ساله بدست پلیس آمریکا کشته شده بود.