وزیر پیشنهادی:درباره فتنه فصل الخطاب فرمایش رهبری است

محمد فرهادی,رای اعتماد

محمد فرهادی در دفاع از برنامه های خود پشت تریبون مجلس رفت.

به گزارش خبرآنلاين ، محمد فرهادي وزير پيشنهادي علوم تحقيقات و فناوري گفت: خداوند را سپاسگذارم که لحظه بندگانش را به خودشان وا نمي گذارد.
اهم اظهارات فرهادي در ادامه مي آيد:
*نمايندگان عزيز صادقانه بگويم که کارنامه علمي و مديريتي خود را درمقابل جانفشاني شهيدان و ايثارگران بسيار ناقابل مي دانم و چيزي براي عرضه ندارم. از سخنان موافقان و مخالفان محترم بهره ها بردم. امروز نيازهاي واقعي جامعه و جامعه علمي متن است. امروز ديد علمي کشور و اينکه چه مي طلب و اينکه فردي که براي اين مسئوليت برگزيده مي شود مد نظر است.
*کمابيش با ديدگاه ها و سوابق من آشنا هستيد. در اين چند روزه فرصتي فراهم شد که در فراکسيون ها و کميسيون هاي مختلف با شما به صحبت بنشينم. من به اعتبار تجربه و دانشي که دارم مسئله اصلي پيشرفت علمي و دانش است. دانشگاه مبدا تحولات جامعه است.
*بي شک پيشرفت علمي محيط درک همدلانه و ملي را مي طلبد. سابقه من ناشناخته نيست. براي اين امروز در محضر شما حاضر شده ام تا به سهم خود گره بسته را باز کنم. محورهاي اصلي برنامه هاي اينجانب براي وزارت خانه مذکور به اين شرح است.
ارتقاي کيفيت آموزش عالي و کيفيت مدارک دانشگاهي
حمايت از تبديل علم به فناوري هاي مفيد و تجاري سازي آن ها از طريق اقتصاد دانش بنيان
تحول و ارتقا علوم انساني با تاسيس مراکز رشد علوم انساني و تاسيس اتاق هاي نظريه پردازي
تقويت کرسي هاي آزاد انديشي
تنظيم سند تحول آموزش عالي کشور
توسعه پايدار بر اساس اقتصاد مقاومتي بر اساس ايفاي نقش دانشگاه از ايده تا بازار
حرکت به سوي الگوي ايراني و اسلامي دانشگاه و توسعه علمي و فناوري دانشگاه.
توجه به توسعه فرهنگ قرآني و فرهنگ حجاب و عفاف
تعامل فعال با مراکز علمي و دانشگاهي جهاني از طريق ديپلماسي علمي و فرهنگي
ايجاد منطقه آزاد علمي و کارآفريني
توسعه متوازن و هدفمند آموزش عالي بر اساس آمايش سرزميني و استاني
حفظ و ارتقا و منزلت دانشجو و استاد
آموزش و پژوهش تقاضا محور و دانشگاه ماموريت گرا
ظرفيت سازي و حمايت از تشکل هاي دانشجويي و اساتيد
استفاده از حد اکثر ظرفيت قانوني هيئت امناي دانشگاه ها
*باور من اين است که براي رسيدن به اين اهداف بايد از مديراني در وزارت علوم سود جست که علاوه بر تدين و پايبندي به ارزش ها از تخصص نيز بهره مند باشند. نمايندگان عزيز اگر همين قدر مي بينم ثمره زحمات بنده و همرزمان شهيدم که به دنبال تاسيس مراکز آموزشي و دوره هاي دکترا بوديم به بار نشسته است که اکنون دوباره بنده بايد به دنبال تحول باشم به خود مي بالم.
* اميدوارم اگر مجلس به من اعتماد کند برنامه تحول بنيادين را پيگيري کنيم و همواره بر مشي اعتدال بمانم. من سابقه و مواضع روشني دارم. در هر دولتي از من خواسته اند به خدمت برخواسته ام. سرمايه هاي دولت را تحريب نمي کنم. اخلاق و ادب را نياز مديريتي مي دانم. با اين باورهاست که راي شما و برنامه هاي من و ياري دانشگاهيان در جهت تقويت نظام مقدس جمهوري اسلامي است.
*در باره دانشجويان ستاره دارد خوشبختانه بررسي هايي شده و مواردي مانده که در چهارچوب مقررات پيش نيايد. درباره مديران شرايط کلي انتخاب مديران را عرض کردن که عالم باشند و متدين و در مسير انقلاب باشند از طريق کميته اي که براي انتخاب و انتصاب ها بود انتخاب خواهند شد.
*من هيچ نامه اي را امضا نکرده ام. درباره فتنه فصل الاخطاب فرمايش رهبري است. فتنه خط قرمز ماست. خوشبختانه ستاد تحول علوم انساني هم تشکيل شده است.
2929

کد N599233