فرمانده نیروهای آمریکایی در اروپا به اوکراین می‌رود

فرمانده ارشد ارتش آمریکا امروز (چهارشنبه) با هدف بحث و رایزنی با رهبران نظامی و سیاسی ارشد اوکراین، به کی‌یف سفر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی ژنرال فیلیپ بریدلاو، فرمانده نیروهای آمریکایی در اروپا و نیز فرمانده نظامی ارشد ناتو اعلام کرد که در جریان این سفر وی با رهبران سیاسی و نظامی ارشد اوکراین دیدار می‌کند.

سخنگوی بریدلاو با تاکید بر اینکه این سفر از طرف دولت آمریکا طرح ریزی شده است، گفت: ژنرال بریدلاو در خصوص اوضاع امنیتی در شرق اوکراین، حمایت آمریکا و اصلاحات در بخش دفاعی بحث و گفت‌وگو خواهد کرد.

در همین حال یک منبع نظامی تاکید کرد، کمک‌های آمریکا که درباره آن مذاکره خواهد شد به کمک "غیر کشنده" محدود می‌شود که شامل جلیقه و وسایل دید در شب می‌شود و طبق اعلام قبلی این کمک‌ها شامل سلاح نیست. مسکو که از سوی ناتو به حمایت از جدایی طلبان روس‌گرا متهم می‌شود، شدیدا مخالف توسعه ائتلاف نظامی غرب است. یکی از مقام‌های ارشد روسیه نیز روز سه شنبه در واکنش به سخنان پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین مبنی بر اینکه پیوستن به ناتو را به رفراندوم می‌گذارد، موجب تشدید تنش‌ها می‌شود.

انتهای پیام

کد N599047