علی مطهری در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم:

رای به فرهادی نشانه رفتار دوگانه مجلس / گویا مجلس معامله می‌کند

مجلس,علی مطهری

ن به این دلیل مخالف صحبت می کنم که احساس کردم فضای مجلس طوری است که افراد قوی تر از فرهادی را فتنه گر خطاب شدند و رای اعتماد نگرفتند. لذا احساس می کنم گفتمان اصولگرایی به خطر افتاده و لازم است از آن دفاع کنم.

نماینده مردم تهران در مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم گفت: فرهادی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی شده در صورتی که ایشان در کارنامه سیاسی خود نامه‌‌ای که موسوی، کروبی و خاتمی نوشتند را امضا کرد، دارد که مبنی بر برخورد ماموران با مردم معترض بودو در خرداد 88 این نامه را پایگاه‌های اطلاع‌رسانی منتشر کردند و موجود است.

به گزارش خبرنگار ایلنا علی مطهری در صحن علنی مجلس و در مخالفت با وزیر پیشنهادی دولت روحانی گفت: من به این دلیل مخالف صحبت می کنم که احساس کردم فضای مجلس طوری است که افراد قوی تر از فرهادی را فتنه گر خطاب شدند و  رای اعتماد نگرفتند. لذا احساس می کنم گفتمان اصولگرایی به خطر افتاده و لازم است از آن دفاع کنم.

وی با بیان اینکه می خواهم از حیثیت و اعتبار مجلس دفاع کنم ادامه داد: اگر مجلس آسیب ببیند٬ کل نظام آسیب می‌بیند مجلس در جریان استیضاح آقای فرجی دانا و در جریان رای اعتماد به دو وزیر قبلی فتنه 88 را معیار قرار داد و حتی نامه‌نگاری آنها را نیز فتنه‌گری اعلام کرد.

مطهری در ادامه اظهار داشت: آقای نیلی را به جرم الزام تلزم 88 از استاد دانشگاه و به خاطر نامه‌ای که به مقام معظم رهبری به خاطر حمله عده‌ای به دانشگاه امضا کرده بودند را فتنه‌گر نامیدند. آشتیانی را هم به جرم امضای نامه در حوادث 88 در حالی که هر چه گفت خبر ندارم و نپذیرفت. نمایندگان گفتند دیگر دیر شده و نمی‌پذیریم. همچنین ایشان را به جرم شرکت در حزب مشارکت فاقد صلاحیت دانستیم.

نماینده مردم تهران ادامه داد: در حال حاضر فرهادی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی شده در صورتی که ایشان در کارنامه سیاسی خود نامه‌‌ای که موسوی، کروبی و خاتمی نوشتند را امضا کرد، دارد که مبنی بر برخورد ماموران با مردم معترض بودو در خرداد 88 این نامه را پایگاه‌های اطلاع‌رسانی منتشر کردند و موجود است.

مطهری با قرائت قسمتی از نامه اظهار کرد: با منطق اکثریت مجلس بنابراین فرهادی هم فتنه‌گر است و اگر بگوید از این نامه خبر نداشتم یا تکذیب می کنم این عذر پذیرفته شده نیست چون می‌گوییم دیر شده است و الان که نیاز به رای دارید اظهار بی‌اطلاعی می کنید.

وی گفت: وزیر پیشنهادی سابقه حزب مشارکت دارد و اگر بخواهیم او را نیز با معیارهای سطحی دیگر وزیران پیشنهادی بسنجیم بنابراین فتنه‌گر است و اگر مجلس به ایشان رای بدهد متهم به رفتاری دوگانه می‌شود. اگر مجلس فتنه را خط قرمز نمی‌داند یا اینکه دیگر قرار نیست فتنه را معیار خود بداند پس معامله‌ای در کار است درست نیست که مجلس برای وعده‌های انتصاب همکاران آقای وزیر معیارهایی را که برای وزیران پیشنهادی قبل در نظر گرفته بود دیگر اهمیت ندهد و این معلوم می شود که درد فتنه نیست و مجلس و اصول‌گرایی به معامله متهم می‌شود.

مطهری افزود: مجلس نباید دچار تناقض در رفتار شود زیرا جایگاهش را در میان مردم از دست خواهد داد و نکته آخر اینکه پزشک بودن آقای فرهادی اصلا با وزارت علوم سازگاری ندارد بلکه بیشتر به درد وزارت بهداشت می‌خورند. بنابراین خواستارم تا به وزیر پیشنهادی امروز رای مخالف بدهید.

گفتنی است در حین اظهار مخالفت علی مطهری در صحن علنی مجلس علی لاریجانی رئیس مجلس تذکری به او مبنی بر این داد: آقای مطهری بهتر است تنها وزیر پیشنهادی را نقد کنید تا به مسائل دیگر بپردازید.

کد N598972