در پاسخ به اظهارات مطهری،

لاریجانی: اتهام به مجلس کار مردانه‌ای نیست

محمد فرهادي

رئیس مجلس شورای اسلامی در انتقادی به اظهارات علی مطهری، گفت: این‌گونه صحبت کردن در مورد مجلس کار مردانه‌ای نیست، ناجوانمردانه است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت پس از سخنان مطهری در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم نکاتی را متذکر شد و گفت: این ‌که می‌گویید اگر مجلس به فرهادی رأی دهد یک معامله‌ای صورت گرفته این حرف حتماً نادرست است.

رئیس قوه مقننه افزود: نمایندگان مجلس خودشان بررسی می‌کنند، ممکن است رأی دهند و یا رأی ندهند. لذا بر حسب موضوع بررسی می‌کنند. اینکه بخواهیم اگر رأی دادن به یک نوع متهم شوند و اگر رأی ندادند به نوع دیگر کار مردانه‌ای نیست ناجوانمردانه است.لاریجانی همچنین اظهار کرد: آقای مطهری در صحبت‌های خود گفت مجلس چند وزیری را که رأی نیاوردند فتنه‌گر می‌دانستند.وی تصریح کرد: اما من از مجموع رأی نمایندگان چنین برداشتی ندارم. حداکثر دریافتی که از رأی نمایندگان می‌توانیم داشته باشیم این است که نمایندگان احراز صلاحیت نکرده‌اند. اما چنین اتهامی به دوستانی که معرفی شدند نباید بزنیم. لذا به نظر من اینگونه بحث‌ها در مورد مجلس دقیق نیست.

کد N598941