بازداشت رهبران اعتراضات دانشجویی در هنگ کنگ

مقام‌های هنگ کنگ بیشتر موانع معترضان را از کمپ‌های خیابانی جمع آوری کرده‌اند اما در جریان عملیات‌های دو روزه خود بیش از 100 تن از جمله رهبران دانشجویان بازداشت شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیروهای پلیس موانعی را که معترضان دموکراسی خواه در جریان دو ماه اعتراضات خود به خیابان‌های مونگ کوک آورده بودند، عمدتا جمع آوری کرده‌اند.

برخی از افسران با استفاده از قیچی رابط‌های پلاستیکی را که موانع آهنی را به هم متصل کرده بود، بریدند و برخی دیگر چادرها را پاره کردند و سایر وسایل از جمله صندلی‌ها را با خود بردند. سایر افسران نیز که به اسپری فلفل مجهز بودند،‌ بر این روند نظارت می‌کردند و در امتداد خیابان‌ حضور داشتند.

طبق اعلام پلیس هنگ کنگ، 116 تن به اتهام قانون شکنی و تجمع غیرقانونی و توهین و یا مانع فعالیت پلیس شدن، بازداشت شده‌اند. یک فرد نیز به دلیل حمل سلاح تهاجمی از جمله اره، چکش و دیلم بازداشت شده است.

در میان افراد بازداشتی جوشو آوونگ 18 ساله است که یکی از رهبران دانشجویان است. در همین حال معاون دبیرکل فدراسیون دانشجویان هنگ کنگ نیز بازداشت شده است. بازداشت این دو تن می‌تواند بار دیگر جنبش معترضان را تقویت کند.

برگزارکنندگان اعتراضات تخمین می‌زنند که بیش از 200 هزار تن در اعتراضات خیابانی از آغاز اعتراضات شرکت کرده‌اند اما این آمار از آن زمان تاکنون بسیار کاهش داشته است.

رسانه‌های محلی هنگ کنگ امروز (چهارشنبه) گزارش دادند که حدود 4000 افسر پلیس در حالت آماده باش قرار دارند تا کمپ معترضان در خیابان ناتان را نیز جمع کنند.

انتهای پیام

کد N598896