پرویز مشرف: هرگز از بازگشت به پاکستان پشیمان نشده‌ام

رئیس‌جمهوری پیشین پاکستان که پس از چندین سال حضور در تبعید به کشورش بازگشت و با اتهامات زیادی مواجه شد، تأکید کرد: هرگز از تصمیم خود برای بازگشت به وطنم پیشمان نشده‌ام.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پرویز مشرف، رئیس‌جمهوری پیشین پاکستان در گفت‌وگوی اختصاصی با برنامه «هارد تاک» گفت: تصمیم من برای بازگشت به کشورم سنجیده و حساب شده بود. من درباره اوضاع پاکستان و مردم کشورم به ویژه در طول شش سال گذشته نگران بودم و تاکید داشتم که باید برای وطنم کاری انجام دهم.

رئیس‌جمهوری پیشین پاکستان ادامه داد: شعار من همیشه این بوده است: «نخست پاکستان» و برای این شعار و هدف خود حاضرم از هر چیزی بگذرم. من برای مدت 10 سال کشور پاکستان را رهبری کردم و به خوبی از همه نیازها و اوضاع کشور و مردمم با خبرم.

وی با رد بازداشت خانگی خود، افزود: من با کمال اختیار و آزادی امکان سفر به مناطق مختلف را دارم.

پرویز مشرف اتهام خیانت و طراحی ترور بی‌نظیر بوتو را رد کرد و گفت: این اتهامات واهی انگیزه سیاسی دارند و من قربانی سیاسی بازی برخی جناح‌های کشورم هستم. عدالت بالاخره تعیین خواهد کرد که آیا من گناهکارم یا خیر. من با اختیار کامل و با اطلاع از این که در کشورم مورد حمله مخالفان قرار گرفته و متهم خواهم شد، به کشورم بازگشتم.

رئیس‌جمهوری پیشین گفت: من با آمارهای غلط و بی‌اساس در خصوص موافقت مردم پاکستان با دولت فعلی مخالفم.

مشرف تأکید کرد: من موافق سرسخت دموکراسی بوده و به آن اعتقاد دارم ولی مخالف دموکراسی و تعریف انگلیسی و آمریکایی آن هستم.

رئیس‌جمهوری پیشین پاکستان ادامه داد: ارتش هرگز در مسائل سیاسی و یا سیاست خارجی دخالتی ندارد و تنها زمانی که در خصوص نبود سیاست های کلان و راهبردی احساس خلاء کند و کشور را در خطر بیابد، وارد عمل می شود.

انتهای پیام

کد N598720