بیانیه هفتمین اجلاس مجمع جهانی بیداری اسلامی

مهم‌ترین مصداق مبارزه با ظلم مقاومت مردم فلسطین است

سیاسی

هفتمین اجلاس مجمع جهانی بیداری اسلامی با صدور بیانیه‌ای به کارش پایان داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در هفتمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی که با ریاست دکتر علی‌اکبر ولایتی، دبیر این مجمع عصر سه‌شنبه در هتل آزادی برگزار شد، تعدادی از میهمانان حاضر به ارائه نظرات خود در رابطه با تحولات جهان اسلام درباره فلسطین پرداختند.

یکی از میهمانان حاضر در این نشست شرف‌الدین از یمن بود که تاکید داشت آمریکا به دنبال تفرقه‌افکنی در عراق و منطقه است و مسلمانان باید از این امر آگاه باشند.

هم‌چنین عبدالقادر قه از علمای تونس نیز بر ایجاد صندوق مالی برای کمک به فلسطین و دنبال کردن سیاست‌های حمایتی هم‌چون ایران از مردم فلسطین تاکید کرد.

علاوه بر این صلاح‌الدین ازگون دوز، امام جمعه شیعیان ترکیه هم به تفرقه‌افکنی‌های غرب میان مسلمانان جهان اشاره کرد و اتحاد ایران و ترکیه را عاملی بر سر راه پروژه تفرقه‌افکنی آمریکا دانست.

به گزارش ایسنا پس از تبادل نظر اعضای شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی متن بیانیه پایانی هفتمین اجلاس شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی به شرح زیر خوانده شد:

این اجلاس در زمانی برگزار می‌شود که مردم مظلوم فلسطین پس از مقاومت کم‌نظیر در جنگ 51 روزه غزه هم‌چنان با تهاجم وحشیانه صهیونیست‌ها مواجه هستند و قدس شریف نیز جولانگاه سربازانی است که نه تنها نمازگزاران را از عبادت منع می‌کند بلکه از هرگونه اهانتی به قبله اول مسلمانان دریغ نکرده است.

در این شرایط متاسفانه جریان‌های ساخته دست استکبار جهانی در برخی از کشورهای اسلامی، با تکثیر هم‌کیشان خود و ارائه چهره‌ای خشن از اسلام علاوه بر آنکه عامدانه تلاش می‌کنند تا حرکت واقعی مسلمانان برای بازگشت به آموزه‌های اصیل اسلام در جهت تغییر شرایط جوامع اسلامی را از مسیر اصلی خود خارج سازند در عین حال مساله فلسطین به عنوان مهم‌ترین مساله جهان اسلام را نیز تحت الشعاع رفتارهای ضد اسلامی خود قرارداده‌اند.

براین اساس اعضای شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی با بهره‌گیری از بیانات حکیمانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و با آگاهی از وظایف خطیری که در این مقطع حساس بر عهده علما، بزرگان و رهبران کشورهای اسلامی قرار دارد در اجلاس مشورتی خود مهم‌ترین مسائل جهان اسلام را مورد تاکید قرار داده‌اند که از آن جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد:

بیداری اسلامی، کوشش بی نظیری در جهت حاکمیت بخشی به اسلام ناب محمدی است. هم‌چنین بیداری اسلامی در کنار حق‌جویی و تلاش بی‌وقفه برای احیای ارزش‌های دینی با مبارزه بی‌امان با ظلم و نژادپرستی پیوند خورده است و این بیداری بدون تردید حضوری همه جانبه دارد.

مهم‌ترین مصداق مبارزه با ظلم و استکبار در حال حاضر مبارزه مردم فلسطین با رژیم اشغال‌گر صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی است و ما یقین داریم که انتفاضه مستمر مردم فلسطین تا زمان آزادی کامل این سرزمین ادامه خواهد داشت و وظیفه مسلمانان در هر نقطه از جهان این است که ضمن حمایت از مردمان فلسطین نگذارند این جنبش مقدس تحت الشعاع رفتارهای انحرافی قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا در بخشی از بیانیه هفتمین اجلاس شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی اعلام شد که ناتوانی صهیونیسم بین‌الملل و استکبار جهانی در مقابله رودررو با مقاومت اسلامی در فلسطین و لبنان باعث شده است که آن‌ها با سازماندهی جریان‌های انحرافی در قالب گروه‌های تکفیری و با فریب برخی جوانان مسلمان تلاش کنند تا مساله فلسطین را منحرف کرده و دستاوردهای حرکت عظیم بیداری اسلامی را بی‌اثر کنند.

هم‌چنین مهم‌ترین هدف استکبار جهانی از ایجاد گروه‌های تکفیری و افراطی این است که علاوه بر انحراف از مساله فلسطین اسلام‌هراسی و ارائه چهره‌ای خشن از اسلام در جهان دامن بزنند.

در پایان این بیانیه نیز تاکید شد که تعارض‌های انحرافی در جهان اسلام تاکنون علاوه بر از بین بردن زیرساخت‌ها و منابع اقتصادی و انسانی در کشورهای اسلامی به ویژه عراق، سوریه، یمن و لیبی این کشورها را با خطر تجزیه مواجه ساخته است. درنتیجه مشکلات موجود در جهان اسلام نباید در امید و اراده امت اسلامی برای ایجاد تمدنی مبتنی بر آموزه‌های دینی و اخلاقی خللی وارد کند.

انتهای پیام

کد N598532