این بار برخی اصلاح‌طلبان رای اعتماد نمی‌دهند

سیاست مجلس

عضو کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس شورای اسلامی از تصمیم برخی اعضای فراکسیون اقلیت اصلاح طلب برای عدم رای اعتماد وزیر پیشنهادی علوم خبر داد.

علیرضا منظری توکلی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر گفت: مجلس شورای اسلامی بدنبال تعامل حداکثری با دولت یازدهم است و در عمل این ادعا را به اثباب رسانده اند.

نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی با مقایسه آمار رای اعتماد به دولت یازدهم با دولت های قبل گفت: این امر نشان می دهد متوسط آرای مجلس نهم به کابینه دولت یازدهم بالاتر از متوسط آرای رای اعتماد به دولت های گذشته است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورا اسلامی اظهار داشت: مجلس برای رای اعتماد به وزار به سه مولفه مهم عنایت دارد. کارنامه ، برنامه و تیم کاری.

وی در خصوص وزیر پیشنهادی علوم گفت: آقای دکتر فرهادی با توجه به تجارب ارزنده ای که در وزارت علوم و وزارت بهداشت داشته از کارنامه مطلوبی برخوردار است.

وی تاکید کرد: ایشان در اظهارات مکرر بیان کرده اند که خط قرمزشان در انتصابات فتنه است و به همین جهت در موضع گیری های سیاسی از موقعیت خوبی برخوردار است.

عضو کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزیر پیشنهادی علوم برنامه مدون و مشخصی با توجه به اسناد بالادستی برای خیز علمی کشور دارد و قول داده که تمام تلاش خود را برای آرامش دانشگاهها و بسترسازی مناسب در راستای ارتقاء علمی کشور بکار خواهد بست.

منظری توکلی تصریح کرد: ایشان در تعامل با کمیسیون آموزش، نمایندگان مجلس و فراکسیونهای مختلف قول داده که خط قرمزش برای انتخاب افراد برای پست های مدیریتی فتنه باشد بنابراین از افرادی عالم، متدین، خوش سابقه و با تجربه و از مدیران جهادی برای اداره امور استفاده خواهد کرد.

با توجه به اینکه هر دو فراکسیون اصولگرایان و رهروان برای رای به ایشان اعلام آمادگی کرده اند فرهادی در جلسه فردا رای اعتماد خوبی را کسب خواهد کرد.

وی ادامه داد: البته برخی دوستان اصلاح طلب اما و اگرهایی دارند و ممکن است بعضی از اعضای فراکسیون اقلیت به ایشان رای اعتماد ندهند.