ناوگروه نیروی دریایی حمله دزدان دریایی به نفتکش ایرانی را ناکام گذاشت

فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران,ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي دريايي ارتش

ناوگروه سی و دوم نیروی دریایی ارتش حمله مجدد دزدان دریایی به نفتکش ایرانی را ناکام گذاشت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دزدان دریایی دردو روز گذشته قصد تعرض به یک فروند نفتکش ایرانی را داشتند که حضور ناوگروه سی و دوم مانع از این اقدام آنان شده بود. اما برای بار دوم و با تجدید قوای بیشتر با گذشت کمتر از 48 ساعت در حوالی تنگه باب المندب به این نفتکش ایرانی حمله کردند که باز هم آتش پرحجم و حضور به موقع این ناوگروه نیروی دریایی ارتش اجازه هیچ تعرضی به دزدان نداد.

دزدان دریایی برای بار دوم تعداد قایق های خود را به 14 فروند افزایش داده و با تجهیز به سلاح های نیمه سنگین و پیشرفته تر به نفتکش ایرانی حمله کردند که پس از نزدیک شدن ناوگروه سی و دوم نیروی دریایی ارتش متواری شدند.

بنابراین گزارش،فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی دو روز پیش از نجات یک فروند نفتکش جمهوری اسلامی ایران توسط ناوگروه این نیرو در ابتدای کانال ورودی به خلیج عدن از حمله دزدان دریایی سوار بر یک فروند لنج و قایق تندرو خبر داده بود.

ناوگروه سی و دوم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران و ناو پشتیبانی رزمی بوشهر است که ماموریت خود را از منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در (بندرعباس) آغاز کرده و در مسیر انجام ماموریت محوله خود به منظور تامین امنیت خطوط مواصلاتی کشورمان پس از عبور از تنگه هرمز، راس الکوه، دریای عمان، راس الحد، دریایی عربی، جزیره مصیره، راس المدرکه، مجمع الجزایر کوریا و موریا، راس المربط، بندر صلاله، الموکلا، راس الفرتاک، راس الکلب و خلیج عدن وارد کشور جیبوتی شده است.

انتهای پیام

کد N598215