محمد‌نبی حبیبی در نشست دبیران حزب مؤتلفه اسلامی؛

به فرزندان انقلابی خود در مذاکرات هسته‌ای اعتماد داریم

سیاست داخلی,محمدنبی حبیبی

تیم مذاکره‌کننده به خوبی در این یکسال ثابت کردند که غرب جز زیاده‌خواهی کاری نکرده است. آمریکا در این مدت نه تنها گامی در تعلیق یا لغو تحریم‌ها برنداشته بلکه بر حجم آن‌ها افزوده است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست ویژه دبیران حزب موتلفه اسلامی گفت: دولت یکسال است بر اساس توافق ژنو همه گام‌های اعتماد‌سازی را برداشته است اما نتیجه مذاکرات را که دریافت نموده این است که «هرگز به غرب و به ویژه آمریکا اعتماد نکنید».

به گزارش ایلنا٬ محمدنبی حبیبی در پایان نشست ویژه دبیران حزب متبوعش گفت: دولت یکسال است بر اساس توافق ژنو همه گام‌های اعتماد‌سازی را برداشته است اما نتیجه مذاکرات را که دریافت نموده این است که «هرگز به غرب و به ویژه آمریکا اعتماد نکنید».

حبیبی ادامه داد: این پاسخ را دولت به خوبی باید دریافت کند و متناسب با آن دیپلماسی خارجی جمهوری‌اسلامی در باب هسته‌ای را مدیریت کند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با تشکر از تلاش‌های تیم مذاکره‌کننده بیان داشت: ملت ما به فرزندان انقلابی خود در مذاکرات هسته‌ای اعتماد دارد. آ‌ن‌ها به خوبی در این یکسال ثابت کردند که غرب جز زیاده‌خواهی کاری نکرده است. آمریکا در این مدت نه تنها گامی در تعلیق یا لغو تحریم‌ها برنداشته بلکه بر حجم آن‌ها افزوده است. بنابر این مذاکرات در صورتی مفید است که امکان توافق و تمکین به حقوق حقه ملت ایران میسر گردد، از این رو لحن دولت باید در ادامه مذاکرات تغییر کند.

وی در ادامه با اشاره به مصاحبه رئیس‌جمهور در مورد توافق هسته‌ای اظهار داشت: مردم انتظار دارند دولت به سؤالات آن‌ها درباره اساس مذاکرات و این یکسال مذاکره توضیحات لازم را بدهد تا مردم در حمایت خود از رئیس‌جمهور خویش بتوانند با آگاهی کامل اقدام کنند.

حبیبی گفت: ملت ادامه تحریم‌های ظالمانه آمریکا را استمرار دشمنی کینه‌توزانه دولت آمریکا می‌داند و اراده پیروزی‌آور خود را نشان خواهد داد. دولت باید با این موضع ملت با آمریکا روبرو شود و با قاطعیت علیه زیاده‌خواهی‌های آمریکا عمل نماید.

وی افزود: باید معلوم شود وقتی ما به تعهدات خود وفق معاهده ژنو عمل کردیم چرا آ‌ن‌ها از عمل به تعهدات خود در همین معاهده ژنو سرباز زده‌اند و آن‌ها باید از نظر افکار عمومی جهان محکوم شوند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: فتوای رهبری در مورد سلاح‌های کشتار جمعی، باطل‌السحر موج اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی است. اکنون قدرت‌های هسته‌ای در جامعه جهانی زیر سؤال هستند که با هزاران کلاهک هسته‌ای امنیت جهان را به خطر انداخته‌اند و حاضر به قبول خلع سلاح هسته‌ای نیستند، لذا آن‌ها باید به جامعه جهانی در مورد این تهدید وحشتناک پاسخ دهند.

وی ادامه داد: آن‌ها نیک می‌دانند جمهوری‌اسلامی اهمیت فتوای تاریخی امامت امت را می‌داند و سران غرب که ارزش این فتوای تاریخی را نفهمیده‌اند و فرصت مهمی را از دست داده‌اند در آینده پشیمان خواهند شد.

حبیبی خاطر نشان کرد: ملت ما و ملت‌های جهان پس از یکسال گفت‌وگوی صریح و جدی مجددا فهمیدند که خوش‌بین بودن به آمریکا و هم‌پیمانان سلطه‌خواه اروپایی‌اش یک سراب است و نباید به این سراب دلخوش شد.

وی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: دولت برای مقابله با تحریم‌ها امیدی به مذاکرات نباید داشته باشد. «تدبیر» دولت باید در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی متمرکز شود چون با اجرای این سیاست‌هاست که « امید» به برون‌رفت از چالش‌های اقتصادی وجود دارد.

وی افزود: ملت ما به تحریم‌های آمریکا طی 30 سال گذشته عادت کرده‌اند. گفت‌وگو‌ها با اشرار جهانی در این 30 سال هم تعطیل نبوده است اما مذاکره‌کنندگان هر وقت دیدند آ‌ن‌ها امنیت و مصالح ملی ما را نادیده گرفتند، از ادامه گفت‌وگو‌ها پرهیز کردند. مذاکره برای مذاکره موضوعیت ندارد و باید معطوف به نتیجه باشد. اگر قرار باشد نتیجه برای ملت ایران معلوم و مفید نباشد باید عطای مذاکره را به لقایش بخشید.

دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معرفی آقای فرهادی به عنوان وزیر پیشنهادی دولت گفت: آقای رئیس‌جمهوری اصرار دارند که وزیر علوم را از جریان اصلاح‌طلبی انتخاب کنند. البته از نظر ما خط قرمز،موضوع فتنه است.

وی افزود: مجلس تاکنون نشان داده که این حریم را رعایت کرده است. ما از نمایندگان ملت مصرانه می‌خواهیم این مرز را همچنان رعایت نمایند.

حبیبی اظهار داشت: در خصوص سوابق آقای فرهادی امیدواریم ایشان نگرانی‌های مجلس را در دفاعیات خود برطرف کند لذا ما از ایشان می‌خواهیم مرزبندی خود را با فتنه 88 وسران فتنه اعلام و به شبهات در این مورد پاسخ دهند.

وی در پایان گفت: نظر ما این است که رأی به ایشان در صورتی است که فتنه را محکوم کند و در سیاست و برنامه خویش اعلام نماید که ضمن تبری از فتنه و عناصر آن فتنه‌گران را به حوزه مدیریت در وزارت علوم راه نخواهند داد.

کد N598136