کمک استراتژیک کردهای سوریه به شیعیان محاصره شده در نبل و الزهرا

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که شبه نظامیان کرد سوری برای اولین بار به کمک شیعیان محاصره شده در دو شهر نبل و الزهرا شتافته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، در پی تنگ‌تر شدن محاصره دو شهر شیعه نشین نبل و الزهرا در شمال حلب و حمله روز دوشنبه جبهه النصره به این دو شهر، کردهای سوریه در شهر عفرین به کمک شیعیان شتافتند.

بنابر این گزارش، شبه نظامیان کرد موسوم به یگان‌های حمایت مردمی با راهنمایی بالگردهای ارتش سوریه که حامل کمک‌ و تجهیزات نظامی برای مردم محاصره شده در دو شهرک مذکور بودند، این کمک‌ها را دریافت و به نبل و الزهرا انتقال دادند.

شبه نظامیان کرد با روشن کردن آتش بالگردهای ارتش سوریه را راهنمایی کردند تا کمک‌های خود را به وسیله چتر در مناطق تحت کنترل آن‌ها به زمین پرتاب کنند و سپس با بازکردن گذرگاهی به این شهرها کمک‌ها را به داخل شهر و به دست شیعیان رساندند. گفته می‌شود کمک کردها در امداد رسانی به شیعیان محاصره شده حیاتی بوده است.

شهرهای نبل و الزهرا در 20 کیلومتری غرب حلب قرار دارند و بر روی اتوبان منتهی به ترکیه واقع شده‌اند. این دو شهر نزدیک به یک سال است که از سوی مخالفان سوری به ویژه جبهه النصره به محاصره درآمده است.

در این شهر طرفداران بشار اسد و هزاران شهروند شیعی محاصره شده‌اند که ارتش سوریه از طریق هوایی کمک‌ و تجهیزات نظامی به دست آن‌ها می‌رساند تا بتوانند در مقابل مخالفان مقاومت کنند.

کردهای سوریه روابط خوبی با دولت این کشور دارند و گفته می‌شود طبق یک توافق میان آن‌ها و دمشق، مناطق تحت کنترلشان به صورت خودگردان توسط کردها اداره می‌شود.

انتهای پیام

کد N598118