رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری :

مهمترین دستاورد مذاکرات 3 آذر ماه برطرف شدن ایران‌هراسی در جهان بود

مذاكرات ايران و گروه 1 5

رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: جان کری در اظهارات اخیر خود از ایران بابت رعایت قوانین ام‌پی‌تی و پایبندی به توافق سال گذشته تشکر کرد. این نکته و برطرف شدن ایران هراسی در جهان را می‌توانیم مهمترین دستاورد دولت و تیم دیپلماسی در مذاکرات سوم آذرماه بدانیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: درمذاکرات ایران بین گزینه بد و بدتر انتخاب می‌کند. همه آنهایی که این مذاکرات را دنبال می‌کنند، باید توجه داشته باشند که انتخاب ما بین خوب و بد نیست، بلکه بین بد و بدتر است.

وی با اشاره زمینه‌های حضور روحانی در انتخابات 92 تصریح کرد:آقای روحانی از ابتدا هم به دنبال این بود که مشکلات را از طریق مذاکرات هسته‌ای شروع به حل کند. وگرنه مذاکرات از زمان آقای احمدی‌نژاد با فرستادن نماینده‌ای به مسقط آغاز شده بود و این مساله چیزی نیست که در دولت آقای روحانی کلید خورده باشد.

این فعال سیاسی همچنین خاطر نشان کرد:‌در دنیا دو نوع قدرت وجود دارد قدرت منطق ، و منطق قدرت. منطق قدرت یعنی زور، پول، رسانه و تبلیغات. اعتماد ، استدلال ، آگاهی و شفاف‌سازی افکار عمومی منطق اصلی است که جمهوری اسلامی می‌خواهد با آن کارش را پیش ببرد. دقت داشته باشید که ما عضو ان پی‌ تی‌هستیم و حق داریم که از انرژی هسته‌ای استفاده کنیم.

وی با اشاره به سخنان جان کری پس از اتمام مذاکرات سوم آذرماه یاد آورشد: آقای جان کری در اظهارات اخیر خود پس از پایان مذاکرات هسته‌ای از ایران بابت شفاف بودن و کاهش درصد غنی سازی اورانیوم تشکر کردند. این بزرگترین دستاورد مذاکرات دیروز بود. بااین که از لحاظ حقوقی دستیابی به غنی سازی اورانیوم حق ما است و منتی در آن نیست، اما همین که آن‌ها صداقت ما را پذیرفتند بسیار خوب است.

رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان این‌که «برطرف شدن ایران هراسی از دیگر دستاوردهای مذاکرات روز گذشته بود» ابراز عقیده کرد: تا قبل از مذاکرات وضعیت ما به صورت منفی بود آن‌ها ایران‌هراسی را مطرح کرده بودند و ما ناچار هستیم تا در برابر مذاکره کننده انعطاف نشان دهیم. البته نباید فراموش شود که بایدبه درون نگاه کنیم و با توجه به اقتصاد مقاومتی و وحدت عمومی همچنین ارتباط قوی‌تر با یکدیگر جلوی ترفندهای دشمنانمان را بگیریم و همچنان بایستیم.

انتهای پیام

کد N598051