رهبر شین فن لیست متجاوزان ارتش جمهوری ایرلند را به پلیس داد

سیاسی

رهبر گروه شین فن اعلام کرد، حزب ملی‌گرای ایرلند لیستی از متجاوزان و کودک‌آزاران ارتش جمهوری ایرلند را به پلیس ارائه کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، طی ماه گذشته جری آدامز، رهبر شین فن از سوی رهبران دولتی و حامیان سابق شین فن به حمایت از اعضای گروه غیرقانونی ارتش جمهوری ایرلند در برابر تحقیقات تجاوز و کودک‌آزاری متهم شد.

ماریا کاهیل یکی از کسانی است که می‌گوید در سال 1997 مورد تجاوز فرمانده ارتش جمهوری ایرلند در بلفاست قرار گرفته است. اما جری آدامز به دیدار این زن رفت تا وی را در ازای انجام تحقیقات مخفیانه به سکوت دعوت کند و طی آن از وی و متجاوز به صورت همزمان بازجویی شود.

با این حال آدامز اظهارات کاهیل را رد کرد اما سخنان این زن با حمایت احزاب دیگر در دو حزب ایرلند مواجه شد.

جری آدامز می‌گوید لیستی از مردانی را که از ایرلند شمالی به جمهوری ایرلند گریخته‌اند و به جرایم جنسی متهم بوده‌اند، به پلیس ارائه کرده است. وی تعداد افراد این لیست و یا اینکه آیا تمام آنها از کهنه سربازان ارتش جمهوری ایرلند هستند، بیان نکرد.

جری آدامز در مصاحبه با شبکه ایرلندی آر تی ای گفت که لیست افراد از سوی فردی ناشناس به دستش رسیده است و در صندوق نامه‌اش بوه است.

وی همواره عضویت در ارتش جمهوری ایرلند را رد می‌کند اما مدارک نشان می‌دهد که وی از سال 1966 عضو آن بوده و از اوایل دهه 1970 فرمانده بوده است.

جناح اصلی آدامز موسوم به ارتش جمهوری ایرلند منطقه‌ای حدود 1800 تن را در جریان کمپین ناکام 1970 تا 1997 برای خارج کردن ایرلند شمالی از حوزه بریتانیا، کشت. این گروه بعداً در سال 2005 سلاح خود را زمین گذاشت و خشونت را تقبیح کرد.

شین فن از سال 2007 به عنوان یک دولت متحد در ایرلند شمالی در کنار رهبران اکثریت پروتستان انگلیس فعالیت کرده است و امید دارد تا پس از انتخابات 2016 توازن قدرت به نفع جمهوری ایرلند شود.

انتهای پیام

کد N597751