ربیعی در پاسخ به پورابراهیمی:/2/

کسی را که شما به من توصیه می‌کنید،نمی‌توانم انتخاب کنم

مجلس,ایلنا,علی ربیعی

اگر هزاران بار هم بخواهید می توانید از وزارت‌خانه تحقیق و تفحص کنید/ بنده اگر به سفر می‌روم پول غذا و هتل‌های خانواده خودم را حساب می‌کنم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تهدید در ذات من نیست. من تابع مدیران هستم و نمی‌توانم خارج از تصمیمات آنها کسی را انتخاب کنم که شما به من توصیه می‌کنید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ربیعی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در فرصت دوم نطق خود با اشاره به بخشی از صحبت‌های محمدرضا پورابراهیمی گفت: آقای پورابراهیمی به نقل از من گفتند که یکی از بزرگان نظام حضور رئیس نهضت آزادی را در وزارت‌خانه به من توصیه کردند؛ در حالیکه این شخص یکی از بزرگان نظام نبودند بلکه از طرف یک دستگاه تماس گرفته شد و جدای از این اصلا چنین فردی در وزارت‌خانه وجود ندارد. ایشان دو روز در وزارت‌خانه بود، برخی اعتقاد داشتند حضور ایشان باعث می‌شود تا سرش به کار گرم شود٬ اما چنین فردی اکنون در وزارت‌خانه وجود ندارد و اینکه گفته می‌شود با صد واسطه این فرد در وزارت‌خانه حاضر شده٬ صحت ندارد.

وزیر کار در ادامه و در پاسخ به صحبت‌های پورابراهیمی در خصوص حضور افراد غیرمتخصص در وزارت‌خانه تصریح کرد: بیایید هیات مدیره‌ها و هیات امنایی‌ها را بسنجیم. من در این مسیر از افرادی چون آقایان فرهادی، نوبخت و نهاوندیان استفاده کردم. هیات مدیره‌ها را با گذشت زمان مقایسه کنیم؛ اتهام من این است که چرا مدیران قبلی را نگه داشتم در حالیکه به اعتقاد من این افراد عملکرد خوبی داشتند. اینکه از هر دو طرف از من انتقاد می‌شود علامت سلامت من است. من حاضرم آقای لاریجانی دقیق‌ترین افراد مجلس را برای تحقیق و تفحص از وزارت‌خانه انتخاب کند.

علی ربیعی با اشاره به صحبت‌های پورابراهیمی درباره انتصاب جوان 28 ساله در وزارت کار گفت: آقای پورابراهیمی این جوان 29 ساله نبود، بلکه 40ساله است این فرد قبل از دولت روحانی معاون شرکت شستا بوده بنابراین نقشه‌ برای پر کردن رزومه کاری وی بی‌معناست، مگر اینکه بگوییم در دولت قبل می‌دانستند که روحانی رای می‌آورد تا بخواهند برای این فرد رزومه کاری پر کنند.

وی به گفتگوی خود با یکی از نمایندگان مجلس قبل در ورود به صحن علنی اشاره کرد و گفت: قبل از ورود به صحن مجلس یکی از نمایندگان پاک مجلس که بحث رانت‌ها را پیگیری می‌کرد با من گفتگویی داشت که کار شما درست است. بنده آنقدر پاک زندگی کرده‌ام که آمادگی هر بررسی و تحقیقی را دارم. بنده اگر به سفر می‌روم پول غذا و هتل‌های خانواده خودم را حساب می‌کنم. البته در این میان افرادی بودند که بخواهند مرا فریب دهند که در یک نوبت نیز با من صحبت کردند تا یک مدیر را اخراج کرده و دو روز بعد استخدام کنند این موضوع برای من کمی سوال برانگیز بود که بعد متوجه شدم نوعی باج‌گیری در این موضوع وجود دارد.

ربیعی با تاکید بر اینکه تهدید در ذات من نیست، خطاب به پورابراهیمی اعلام کرد: اینکه برای پس گرفتن سوال از شما درخواستی صورت گرفته، تهدید نیست. خودم تصمیم گرفتم که از تصمیمات مدیران خود تبعیت کنم. من تابع مدیران هستم و نمی‌توانم خارج از تصمیمات آنها کسی را انتخاب کنم که شما به من توصیه می‌کنید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه افزود: اگر هزاران بار هم بخواهید می توانید از وزارت‌خانه تحقیق و تفحص کنید خیلی‌ها در بعضی از سایت‌ها نوشتند که چرا برادر نماینده مخالف دولت در وزارت‌خانه مشغول به کار است. من از شما می‌پرسم مگر او آدم نیست؟ آرزوی من این است هر کسی که توانایی دارد کار کند. من کتاب "زنده باد فساد" را نوشتم. ما با نظام شوخی نداریم از آقای لاریجانی تشکر دارم و هر تصمیمی بگیرد بنده به آن عمل می‌کنم من خود را تابع مجلس می‌دانم و اعتقاد دارم با رعایت اخلاق، تبعیت از مجلس واجب است.

کد N597743