ربیعی پس از حضور در صحن علنی مجلس:

قسم جلاله می‌خورم به عهدم همیشه پایبند بودم

مجلس

طرح مبارزه با گرسنگی در وزارتخانه من چنان با سرعت اجرایی شد که بعضی‌ها می‌گفتند این طرح کی شروع خواهد شد و ما در جواب پاسخ می‌دادیم طرح اجرایی شده و در حال اتمام است. من با افتخار می‌گویم در وزارتخانه‌ای رفتم که تمام آرمان‌ها را رعایت کردم و مطمئن هستم در حدود سه سال باقی مانده نیز همینطور تمام تلاشم را خواهم کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: اگر قرار است ارزیابی در نظر گرفته شود معیار کامل و تمام معیارها را مد نظر بگیرید. آثار کار من در وزارتخانه همیشه مانند زندگی‌ام گمنام است و قسم جلاله می‌خورم که به عهد با شما همیشه متعهد بودم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، علی ربیعی با حضور در صحن علنی مجلس که در پاسخ به سوال محمدرضا پورابراهیمی گفت: روزی که من به عنوان وزیر به مجلس معرفی شدم، برای رای اعتماد ایشان انتقاداتی داشتند نسبت به اینکه احتمالا در آینده با سبک مدیریتی‌ من این وزارتخنه به عنوان وزارتخانه اقتصادی معرفی خواهد شد با آمار و ارقام بحث می‌کردند که شاید اداره وزارتخانه در توان من نباشد.

وی افزود: امروز هم سمت‌وسوی مباحث از این دست هستیم که شاید در حوزه اقتصادی وزارت ناکارآمدی‌هایی وجود داشته است. این وزارتخانه یک وزارتخانه کاملا اجتماعی است و آن بخش از اقتصاد که زیر مجموعه صندوق‌هاست در حقیقت بخشی از کار است. اگر قرار است ارزیابی در نظر گرفته شود با معیار کامل و تمام معیارها را مد نظر بگیرید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ابراز خوشحالی از اینکه همیشه به عهد و پیمانم با مجلس، مقام معظم رهبری و خدا پایبند بوده‌ام، گفت: هیچ‌گاه زیر قول‌هایی که دادم نزدم و خدا شاهد است که همیشه با به کار گرفتن افراد متبحر و متخصص بهترین نتایج را در وزارتخانه داشته‌ام و آثار کار من در وزارتخانه همیشه مانند زندگی‌ام گمنام است.

ربیعی در ادامه بیان داشت: همه می‌دانیم که بعد از وزارت من، بهزیستی متحول شد و همچنین تغییری بزرگ در صدور بیمه‌ها داشتیم که تا پایان سال قرار است جشن اینکه همه ایرانی‌ها بیمه دارند و هیچ ایرانی بدون بیمه نیست، گرفته شود.

وی با بیان اینكه تامین اجتماعی بیش از 12 میلیارد برای طرح سلامت هزینه کرده و بیشترین تلاش را کردم، یادآور شد: این موضوع در فنی و حرفه‌ای نیز نمود داشت که چه تغییری نسبت به گذشته داشته است. شورای عالی بیمه در گذشته و در وزارتخانه یک بار تشکیل می‌شد آن هم در دوران آقای مصری بود اما بعد از آن من هشت جلسه شورای عالی بیمه تشکیل دادم. یکی از مهمترین کارهایم طرح مبارزه با چند فقر، فقر درمانی، غذایی و تغذیه بود که در دستور کار شورا قرار گرفت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: طرح مبارزه با گرسنگی در وزارتخانه من چنان با سرعت اجرایی شد که بعضی‌ها می‌گفتند این طرح کی شروع خواهد شد و ما در جواب پاسخ می‌دادیم طرح اجرایی شده و در حال اتمام است. من با افتخار می‌گویم در وزارتخانه‌ای رفتم که تمام آرمان‌ها را رعایت کردم و مطمئن هستم در حدود سه سال باقی مانده نیز همینطور تمام تلاشم را خواهم کرد.

ربیعی در خصوص سوال پورابراهیمی در مورد شرکت‌ها تصریح كرد: سوال‌ها به سمت شرکت‌ها رفته و این در حالی است که وزارتخانه من فقط متشکل از شرکت‌ها نیست. این شرکت‌هایی که از آن صحبت می‌کنند با چند فاصله به من متصل می‌شود. در مورد مساله صندوق فولاد نیز 12 هزار و 500 میلیارد تصویب شد و من صندوق‌ها را به مساله‌ای ملی تبدیل کردم زیرا در اولویتم مهم بود.

وی خاطرنشان کرد: در سازمان اجتماعی نیز متخصصان حرفه‌ای را به کار گرفتم و قسم جلاله می‌خورم که به عهد با شما همیشه متعهد بودم. من امروز رئیسی در سازمان تامین اجتماعی دارم که برایش 14 میلیون حقوق در نظر گرفتیم اما آنقدر متعهد است که همین الان حاضر است نصف آن را پس دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یکی از شرکای اجتماعی من مجلس است، ابراز داشت: همه می‌دانیم که آقای ابوترابی و لاریجانی از بنده تجلیل کردند و همچنین بیانات رئیس سازمان دیوان عدالت به قوه قضاییه نیز حمل بر تجلیل بود. این در حالی است که تحقیق وزارت اطلاعات نشان داد که بعد از انتصاب من در وزارتخانه شکایات کارگران کمتر شده و این را ناشی از اعتماد به وزیر می‌دانند.

کد N597577