شریعتی: فرهادی از پایه‌گذاران مدیریت آموزش عالی در کشور است

وزير علوم

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: آقای فرهادی از پایه‌گذاران مدیریت آموزش عالی در کشور قلمداد می‌شود.

سعید شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در بیان ویژگی‌های دکتر فرهادی وزیر پیشنهادی علوم گفت: آقای دکتر فرهادی یکی از مدیران با سابقه در حوزه مدیریت آموزشی کشور هستند و در دهه اول انقلاب در سمت مدیریت دانشگاه‌ها و آموزش عالی کشور مشغول خدمت بوده‌اند. این موضوع نیز قابل توجه است که افرادی که در زمان مسئولیت ایشان دانشجو و یا در ارتباط با آقای فرهادی بودند از آن دوران به عنوان دوران سازندگی یاد می‌کنند.

وی با بیان اینکه آقای فرهادی در زمان جنگ به عنوان پشتیبان فکری جبهه‌ها عمل می‌کردند و مدیریت ایشان در آموزش عالی کشور در آن زمان به یاد ماندنی است، افزود: در دوران آقای خاتمی ایشان مسئولیت وزارت بهداشت را برعهده داشتند که این مسئولیت نیز به نوعی با آموزش عالی کشور در ارتباط بوده است و در واقع می‌توان گفت که آقای فرهادی از پایه‌گذاران مدیریت آموزش عالی در کشور قلمداد می‌شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه در بیان ضرورت هرچه زودتر برقرار شدن ثبات در وزارتخانه‌ علوم گفت: نظارت بر امر مدیریت آموزش عالی با حضور وزیر مطلوب‌تر انجام خواهد شد و این وزیر است که در قانون اساسی در مقابل مجلس و دولت پاسخگو است.

شریعتی گفت: امیدواریم با برقرار شدن ثبات در وزارت علوم، وعده‌های آقای روحانی نیز در راستای تحقق توسعه علمی و رونق علم آموزی و دانش در دانشگاه‌ها مدنظر قرار بگیرد. ضمن اینکه در حال حاضر شاهد هستیم بدنه دانشجویی در مسیر روشنی حرکت می‌کند.

وی همچنین اظهار کرد: امیدوارم اکثریت مجلس در راستای دادن رای اعتماد به وزیر پیشنهادی بر طبق وظایف خود عمل کنند.

انتهای پیام

کد N597356