خرم:اگر توافق صورت می گرفت گره گشای مشکلات مردم بود/همه مذاکرات بین المللی پستی و بلندی دارد

مذاکرات هسته ایران با 5 بعلاوه 1

شب گذشته مذاکرات ایران و 6 قدرت جهانی پایان یافت و طرفین توافق کردند که توافقنامه ژنو تا 10 تیر تمدید شود.

علي خرم نماینده سابق ایران در سازمان ملل در گفت و گو  با خبر آنلاین درباره اين مذاکرات، ضمن تشکر از زحمات وزیر امور خارجه کشورمان در طی مدت مذاکرات گفت:در مورد مسئله مذاکره وین یک خط تمایل و یک نظر کارشناسی وجود دارد.تمایل همه ما ایرانی ها به رسيدن به توافق در این مذاکرات بود.اگر این تعاملات به نتیجه می رسید در انرژی کشور صرفه جویی بالایی انجام می شد و تفاهمات گره گشای مسائل و مشکلات مردم بود.

وی در ادامه بیان کرد:اما نظر کارشناسی بنده در این زمینه این است که همه مذاکرات بین المللی در همه جای دنیا طولانی و پستی و بلندی دارد و نباید توقع داشت در عرض این مدت کوتاه به توافق همه جانبه رسید.
خرم افزود:در مذاکرات همیشه دو طرف باید باهم توافق کنند. دیروز هم با وجود همه تلاش ها از طرف دیپلمات های ما توافقی به نتیجه نرسید و حتی تا لحظه آخر هم هیچ سناریویی از مذاکرات مشخص و منتشر نشد.
وی اضافه کرد:بخش های مختلفی در مذاکرات بوده که بعد از تماس های تلفنی ظریف با مسئولین و مشورت با آنها ایران خیلی از شرط ها و پیش شرط ها را قبول نکرده و به همین علت تا تیر ماه تمدید شد.تا در طی این مدت به برسی راه حل های دیگر بپردازند.

2929

کد N597349