آغاز پاکسازی کمپ معترضان هنگ‌کنگی

مقام‌های هنگ کنگ امروز (سه شنبه) پاکسازی کمپ معترضان حامی دموکراسی را از منطقه شلوغ مونگ کوک آغاز کردند و با مقاومت اندک معترضان رو به رو شدند.

مقام‌های هنگ کنگ امروز (سه شنبه) پاکسازی کمپ معترضان حامی دموکراسی را از منطقه شلوغ مونگ کوک آغاز کردند و با مقاومت اندک معترضان رو به رو شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، اقدام مقام‌های هنگ کنگ پس از صدور حکم دادگاه مبنی بر بازگشایی جاده مونگ کوک صورت گرفت.

منطقه پرازدحام مونگ کوک که در نزدیکی مرکز اصلی معترضان هنگ کنگی است، اخیرا شاهد درگیری‌های خشونت بار بود و حدود دو ماه معترضان دموکراسی خواه در این شهر تحت حاکمیت چین اعتراض کردند.

مقام‌های هنگ کنگ در شرایطی پاکسازی را آغاز کردند که صدها تن از نیروهای امنیتی مسئولیت حفاظت از منطقه را برعهده گرفتند.

کارگرانی با کلاه و جلیقه سفید، موانع چوبی را از جاده مونگ کوک برداشتند. حکم دادگاه در شرایطی اعلام شد که یک شرکت اتوبوسرانی به دلیل ضرر کردن به دادگاه شکایت کرده بود و حکم به نفع آن‌ها صادر شد.

در همین میان برخی از معترضان با در دست داشتن بنرهای زرد از دولت چین می‌خواستند تا اجازه برقراری دموکراسی کامل را در هنگ کنگ بدهد؛ اقدامی که با مخالفت سرسختانه پکن رو به رو شده است.

یکی از معترضان گفت: حتی اگر آن‌ها این مکان را پاکسازی کنند، اراده راسخ ما برای مبارزه برای دموکراسی آسیب نمی‌بیند. این اقدام تنها موجب می‌شود تا مردم به راه‌های جدیدتر برای ادامه جنبش خود بیندیشند.

لئونگ چون یینگ، رهبر هنگ کنگ که اعتراضات را غیر قانونی می‌داند، از فعالان خواسته است تا به خانه‌هایشان بروند، با این حال صدها تن از معترضان در نزدیکی جاده ناتان که قرار است به زودی پاکسازی شود، مستقر شده‌اند.

انتهای پیام

کد N597095