وزیر خارجه جدید رومانی منصوب شد

دولت رومانی یک دیپلمات را به عنوان وزیر امور خارجه این کشور منصوب کرد؛ اقدامی که پس از استعفای دو وزیر امور خارجه در پی انتقادها از عملکرد نامناسب‌شان برای رای گیری از اتباع این کشور ساکن خارج صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "بوگدان آرسکو" 41 توسط ویکتور پونتا، نخست وزیر رومانی به عنوان وزیر امور خارجه جدید این کشور منصوب شد و این انتخاب نیز مورد پذیرش رئیس جمهور قرار گرفت.

دو وزیر امور خارجه سابق رومانی در ماه جاری میلاید به خاطر ناکامی در انجام تمهیدات برای انجام رای گیری از اتباع رومانی ساکن خارج کشور مورد انتقاد قرار گرفته و تظاهرات اعتراضی در رومانی و خارج این کشور باعث شد تا این دو تن از سمت‌هایشان استعفا دهند.

این انتخابات برای تعیین رئیس جمهوری جدید رومانی در حالی برگزار شد که هزاران تن از اتباع رومانی ساکن خارج کشور ساعت‌ها برای انداختن آرای خود در مقابل سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها معطل ماندند.

در دور سوم انتخابات ریاست جمهوری رومانی که 16 نوامبر 2014 برگزار شد، 400 هزار نفر غایب بودند و در نهایت این انتخابات به نفع کلاوس یوهانیس تمام شد.

پونتا که خود در این انتخابات شرکت داشت اعلام کرد که قصد دارد تا از طریق رای گیری پستی برای قریب به سه میلیون تبعه رومانی ساکن خارج کشور راه رای دادن را راحت کند.

انتهای پیام

کد N597044