صادرات 7 میلیون دلاری تسلیحات انگلیس برای رژیم صهیونیستی پیش از جنگ غزه

گزارش جدیدی فاش کرد، دولت انگلیس مجوز فروش تسلیحات به ارزش هفت میلیون پوند به رژیم صهیونیستی صادر کرده بود که این اقدام در شش ماهه منتهی به درگیری‌های اخیرغزه رخ داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری راشاتودی، گزارش کمپین ضدتجارت سلاح نشان می‌دهد، انگلیس 68 مجوز صادرات تجهیزات نظامی به ارزش 6.96 میلیون پوند را صادر کرده که بین ژانویه و اواخر ماه ژوئن سال‌جاری به سرزمین‌های اشغالی ارسال شده است. مجوزهای صادرات شامل پهپادها، هواپیما و هلی‌کوپترهای جنگی، سلاح‌های دید در شب و قطعات تفنگ تک تیرانداز می‌شود.

اندرو اسمیت، سخنگوی کمپین ضدتجارت سلاح گفت: درست تا پیش از آغاز حملات علیه غزه، انگلیس از صدور مجوز فروش تسلیحات حمایت کرد و طبق گفته وزیر بازرگانی انگلیس احتمالاً از این تسلیحات علیه مردم غزه استفاده شده است.

اطلاعات دولت انگلیس بار دیگر نگرانی‌ها درباره اینکه نیروهای اسرائیلی از تسلیحات ساخت آمریکا در جریان عملیات اخیر علیه غزه بین ژوئیه و اوت استفاده کرده است، افزایش داد.

دولت لندن گفته است که در فروش تسلیحات به رژیم صهیونیستی بازنگری انجام می‌دهد. این بازنگری پس از حملات خونبار اسرائیل به غزه انجام شد و یافته‌ها نشان داد که در ماه اوت 12 مجوز فروش قطعات تسلیحات به رژیم صهیونیستی صادر شده و احتمالاً از آن تسلیحات در درگیری اخیر استفاده شده است. حال دولت انگلیس اعلام کرده است که می‌خواهد برای بار دوم در صادرات تسلیحات به اسرائیل بازنگری انجام دهد و هدف از آن اطمینان حاصل کردن از این مساله است که قوانین بین‌المللی نقض نشده باشد.

در جریان جنگ اخیر غزه بیش از 2000 فلسطینی که عمدتا غیرنظامی بودند، به شهادت رسیدن و این درگیری‌ها بیش از 10 هزار زخمی برجای گذاشت.

انتهای پیام

کد N596988