ابوترابی‌فرد در نطق پیش از دستور،

سازمان تحریم علیه ایران به شدت آسیب دیده است

تحريم

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر برجای ماندن تحریم‌ها علیه ایران، تصریح کرد: دنیا می‌داند تحریم‌ها سرجای خود باقی نمانده است و سازمان تحریم علیه ایران به شدت آسیب دیده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد حسن ابوترابی‌فرد در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی آرامش و امنیت بیشتر جامعه جهانی را مرهون شکست توطئه‌های آمریکا در جهان دانست و گفت: نکته دیگری که از مذاکرات اخیر می‌توان فرا گرفت، این است که به معنای واقعی کلمه و به دلایل گوناگون آمریکا قابل اعتماد نیست. من از شما همکاران عزیز و مردم آزاده جهان و دول مستقل سوال می‌کنم، چگونه می‌توان به دولتمردانی که منافع ملی دولت آمریکا را قربانی منافع نامشروع رژیم صهیونیستی می‌نمایند، اعتماد کرد؟ چگونه دولتمردانی که منافع ملت‌های جهان را قربانی منافع نامشروع مشتی صهیونیست نموده‌اند، می‌توان اعتماد کرد؟

وی افزود: ما اولاً به ملت خویش اعتماد داریم؛ ثانیاً به امدادهای خدای سبحان و دعای مستجاب حضرت ولیعصر امام زمان (عج) اعتماد داریم و به ملت‌های آزاده‌خواه جهان، دول مستقل جهان و ملت‌های هوشمند منطقه اعتماد داریم و با اعتماد به این سرمایه‌های بزرگ، نقشه راه پیش‌روی خود را تعریف و با قدرت در این راه قدم برمی‌داریم.

نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید نکته‌ای درخصوص برخی از سخنان هتاکانه وزیر امور خارجه آمریکا ذکر کرد؛ اینکه وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه خود اظهار می‌دارد تحریم‌ها سرجای خود مانده‌اند و ایران به توافق ژنو متعهد است، این سخن جایگاه و شخصیت منطقی و هوشمندانه دولت، ملت و مسئولان ایران را تبیین می‌کند و زیاده‌خواهی و گستاخی دولتمردان آمریکایی را فراروی هوشمندان تعریف و تبیین می‌کند.

وی بیان کرد: دنیا می‌داند تحریم‌ها سرجای خود باقی نمانده است، ایستادگی ملت ایران شما را وادار کرد که برای برون‌رفت از تنگنایی که خلق کرده‌اید، راهی جز مذاکره پیش‌روی خود نبینید و با قبول ایران هسته‌ای در پای میز مذاکره نشستید. کدام هوشمندی است که این واقعیت را نبیند و به او اذعان نکند؟

ابوترابی‌فرد ادامه داد: کدام هوشمندی است که به این واقعیت اعتراف نکند که به دلایل متعدد از جمله عدم ظرفیت جامعه جهانی، عدم اقتدار فراگیر شما در پیش‌برد اهداف نامشروع تعریف شده، سازمان تحریم به شدت آسیب دیده است؟

نایب‌رئیس اول مجلس شورای اسلامی خطاب به دولتمردان آمریکایی گفت: شما نمی‌توانید تحریم را ادامه دهید؛ شما قادر به انجام این هدف نامشروع خود نیستید، زیرا واقعیت‌های اروپا و واقعیت‌های آسیا این حقیقت را نشان می‌دهد و دنیا شاهد است که امروز جامعه جهانی از احساس آرامش و اعتماد بالاتری برخوردار است.

به گزارش خانه ملت، وی با بیان اینکه این سخن جان کری، سخن درستی است و جامعه جهانی احساس آرامش و امنیت بیشتری دارد، توضیح داد: این آرامش و امنیت بیشتر به دلیل کاهش نفوذ آمریکا در منطقه و جهان است؛ به دلیل شکست آمریکا و رژیم صهیونیستی در جنگ نابرابر غزه است؛ به دلیل شکست توطئه‌های آمریکا در سوریه و عراق، به دلیل شکست اهداف نامشروع آمریکا در اروپا، آفریقا و آسیاست.

ابوترابی‌فرد گفت: امیدوارم در آینده شاهد ارتقای سطح امنیت جامعه جهانی با افول روزافزون قدرت سیاه آمریکا باشیم.

انتهای پیام

کد N596982