ولایتی:

هدف دشمنان از ایجاد داعش تجزیه کشورهای اسلامی است

علي‌اكبر ولايتي,داعش

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکیدکرد: هدف دشمنان از ایجاد داعش تجزیه کشورهای اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، علی اکبر ولایتی در همایش جریان‌های افراطی و تکفیری از دید علمای اسلامی گفت: زمانی که موج بیداری اسلامی غرب را به چالش کشید، موج افراطی‎گری و به کار گیری همه امکانات برای انحراف اذهان از اسلام ناب محمدی، زمینه را برای اجرای توطئه‎های دشمنان برای جلوگیری از تمدن نوین اسلامی بوجود آورد.

وی افزود: اگر چه در گذشته نیز تکفیر وجود داشته است ولی آثار بسیار زیانباری به خصوص در دوره کنونی دارد که تشدید اختلافات میان امت اسلامی با به کارگیری رسانه های نوین و بر هم زدن نظام تمدنی اسلامی از جمله این آثار است.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: به رغم تاکید دین اسلام بر وحدت مبتنی بر تقوا، گروه‌های تکفیری با قرائت اشتباه از دین شوکت امت اسلامی را خدشه‎دار کردند.

وی اظهار کرد: گرو‎ه‎های تکفیری که خود ساخته و پرداخته سرویس‎های اطلاعاتی غرب هستند با نابودی زیرساخت های منطقه و کمک به اهداف قدرت های سلطه گر در جهت کاهش قدرت اسلام در جهان گام بر می دارند.

وی ادامه داد: تجاوز به مردم و نوامیس مسلمانان و ادیان دیگر علاوه بر ترویج خشونت علیه انسان ها مشکلات بسیاری برای مسلمانان ایجاد کرده است.

ولایتی عنوان کرد: گروه های تکفیری با ارایه چهره زشت از اسلام به اجرای پروژه اسلام هراسی در جهان کمک می‎کنند و تلاش می کنند نفوذ اسلام را بگیرند و به رغم تلاش در جهت الگوی مدیریت جوامع بر اساس ارزش های دینی این عملکرد جفای بزرگی به اسلام است و گروه‎های تکفیری توان امت اسلامی را تضعیف کرده‎اند.

وی بیان کرد: جریان های تکفیری به ارتکاب جنایات خود در این کشورهایی که هنوز در آن‎ها هستند اکتفا نخواهند کرد و به سوی تجزیه کشورهای اسلامی پیش می‎روند.

وی افزود: کنگره کنونی که با زعامت مراجع عظام و آیات عظام شیرازی و سبحانی ایجاد شده است گام مهمی در حوزه مقابله با تکفیر و مبارزه جدی با حامیان منطقه‌ای آن است.

ولایتی تاکید کرد: فرهنگ‌سازی برای مسلمانان و خشکاندن تفکر تکفیر و قطع همه کمک‎های مالی و لجستیکی داعش و تمرکز روی فلسطین و افزایش همکاری های اسلامی از جمله سازوکارهای لازم در تحقق مصالح امت اسلامی و خاموش کردن آتش فتنه اخیر است.

انتهای پیام

کد N596882