روانچی: در موضوعات مختلف نظراتمان به هم نزدیک شده است

معاون ظریف دلیل تمدید مذاکرات را محدود بودن زمان دانست و گفت: نسبت به دستیابی به توافق خوشبین هستیم.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعزامی به وین، مجید تخت‌روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه در جمع خبرنگاران پس از پایان مذاکرات وین گفت که سطح و محل بعدی مذاکرات هنوز مشخص نشده است.

وی درباره احتمال دست یافتن به توافق در مهلت تمدید مذاکرات برای دومین بار گفت: خوشبین هستیم. در موضوعات مختلف نظراتمان به هم نزدیک شده است و دلیل اینکه به توافق نرسیدیم محدود بودن زمان بود.

روانچی درباره آینده مذاکرات افزود: ما خوشبین هستیم و همانطور که آقای ظریف گفت، فکر می‌کنیم می‌توانیم در مدت خیلی کوتاهی که البته نمی توان تاریخ و زمان دقیقی برای آن پیش بینی کرد به توافق دست یابیم.

معاون وزیر خارجه با اشاره به این مطلب که نظراتمان به هم نزدیک شده است، گفت: دلیل اینکه به توافق نرسیدیم چون زمانمان محدود بود. شاید اگر زمان بیشتری داشتیم، می‌توانستیم در همین دور تمام کنیم. اینکه چه مدتی اضافه کنیم، تصمیمی بود که جمع گرفت که یک فرصتی باشد تا بتوانیم بررسی عمیقی کنیم و وقتی دوباره دور هم جمع می‌شویم، مشکلات را حل کنیم.

وی درباره کارشکنی‌ها بر سر راه حصول توافق و اینکه گفته می‌شود دیدار سعود الفیصل و کری در این زمینه تاثیرگذار بوده نیز گفت: موضوعات پیچیده و ریز است و اینکه بخواهید درباره موضوعات ریز تفاهم کنید فرآیند زمانبری است و بر این اساس نمی‌توانید بگویید در مدت زمان محدودی که دارید تمام این موضوعات ریز را به نتیجه برسانید. دلیل اصلی این بود که زمان ما محدود بود.

روانچی در خصوص این که گفته شده بود بحث تفاهم سیاسی مطرح است و بعد از تمدید سخن گفته شد نیز گفت: دیدیم در این مدت کوتاه عملا نمی‌توانیم و این یک بحث جمعی بود و جمعا به این نتیجه رسیدیم که بهتر است در این زمان، تمدید داشته باشیم.

انتهای پیام

کد N596846