عمران خان: 30 نوامبر روز تصمیم‌گیری خواهد بود

پاكستان

رهبر حزب «تحریک انصاف پاکستان» به نخست‌وزیر و وزیر کشور پاکستان نسبت به هرگونه تلاش برای مسدود کردن راهپیمایی اعتراضی‌اش در 30 نوامبر ( 9 آذر) سال‌جاری میلادی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیشن، عمران خان، رهبر حزب «تحریک انصاف پاکستان» در سخنرانی هشدار داد: این حق دموکراتیک من است که یک اعتراضات صلح‌آمیز به راه بیندازم. دیگر صبر من تمام شده. اگر نواز شریف، نخست‌وزیر و نثار علی، وزیر کشور پاکستان رویدادهای 30 اوت سال‌جاری میلادی و اقدامات خشونت‌آمیز علیه معترضان صلح جوی ما را تکرار کنند، من مقابله خواهم کرد. مادامی که من زنده هستم، برای حقوقم می‌جنگم. بدون گرفتن حقم هیچ کجا نخواهم رفت.

وی خطاب به نواز شریف گفت: شما باید پیش از درخواست از خارجی‌ها برای سرمایه‌گذاری در پاکستان، خودتان در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. حزب تحریک انصاف پاکستان 30 نوامبر سال‌جاری میلادی برنامه بزرگی اجرا خواهد کرد. ما تمامی احزاب را دعوت می‌کنیم تا در نشست عمومی حزب تحریک انصاف پاکستان در اسلام‌آباد شرکت‌کنند. 30 نوامبر روز تصمیم‌گیری خواهد بود یا دولت فاسد یا تلاش‌های ما موفق خواهد شد. ما خواستار کنترل آرای تنها چهار حوزه رای‌گیری بودیم اما دولت فاسد به این درخواست ما اهمیت نداد.

عمران خان تاکید کرد: حزب من به دولت فرصت کافی داد تا به شکایت‌هایمان رسیدگی کرده و بی‌عدالتی‌هایش را جبران کند، اما به نظر می‌آید که این حاکمان تمایلی به برقراری دموکراسی در کشور ندارند.

وی از قوه قضاییه خواست تا با بررسی نتایج انتخابات در برقراری عدالت در حق این کشور نقشی ایفا کند.

عمران خان تاکید کرد که تلاش‌هایش تنها به خاطر تقلب در انتخابات پارلمانی نیست بلکه برای اصلاح کل سیستم فاسد تلاش می‌کند.

وی گفت: براساس سیستم انتخاباتی فاسد موجود، نامزدهای صادق هرگز نامزدهایی را که با پارتی‌بازی به قدرت می‌رسند، نمی‌توانند شکست دهند.

در همین حال شاه محمود قریشی، معاون رئیس حزب تحریک انصاف پاکستان در سخنرانی خود گفت: مردم بیش از اتوبوس و قطار به غذا، مسکن و پوشاک نیاز دارند. هیچ جایی برای رهبران فاسد وجود ندارد و برای خلاصی از این دولت غیرقانونی باید اشتباهات اصلاح شوند.

انتهای پیام

کد N596710