تدابیر ضد تروریسمی جدید انگلیس

انگليس

مقام‌های‌ انگلیس تدابیر ضد تروریسمی جدیدی اتخاذ کرد‌ه‌اند که طبق آن اقدام شرکت‌های بیمه در جبران پرداخت باج منع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، لایحه مذکور امروز (دوشنبه) توسط ترزا می، وزیر کشور انگلیس اعلام شد و به تحکیم موضع لندن که می‌گوید هیچ باجی نباید به تروریست‌ها پرداخت شود، کمک می‌کند.

دولت انگلیس بر این باور است که پرداخت باج برای رهایی گروگان، کمک مالی به تروریست‌های داعش است و جان مردم بیشتری را به خطر می‌اندازد.

وزیر کشور انگلیس در ادامه خاطر نشان کرد که کشورش با بزرگترین تهدیدات مرتبط با تروریسم از زمان حملات 11 سپتامبر مواجه شده است.

به گفته وی دولت قوانین جدید ضد تروریسمی را روز چهارشنبه اعلام خواهد کرد و در نظر دارد تا با مجموعه‌ای از تهدیدها مقابله کند؛ خصوصا مساله بازگشت انگلیسی‌هایی که در سوریه و عراق در کنار داعش جنگیده‌اند.

ترزا می تاکید کرد: زمانی که آژانس‌های امنیتی و اطلاعاتی به ما می‌گویند که تهدیدی که ما امروز با آن مواجه هستیم بیش از هر زمان دیگری قبل از 11 سپتامبر است، ما باید آن را جدی بگیریم.

این مقام انگلیسی عنوان کرد در جریان بمب‌گذاری انتحاری سال 2005 در لندن که توسط چهار انگلیسی جوان صورت گرفت، 52 تن کشته شدند و حدود 40 توطئه تروریستی خنثی شد.

انتهای پیام

کد N596709