کنترل ارتش لیبی بر شهر "ککله" / داعش بیعت با گروه "انصار الشریعه" را تایید کرد

ليبي,ارتش

منابع محلی از وقوع درگیری‌های جدید بین اهالی شهر ورشفانه لیبی و شبه‌نظامیان وابسته به نیروهای فجر لیبی در طرابلس، خبردادند.

منابع محلی از وقوع درگیری‌های جدید بین اهالی شهر ورشفانه لیبی و شبه‌نظامیان وابسته به نیروهای فجر لیبی در طرابلس، خبردادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، منابع محلی اعلام کردند که هواپیماهای ارتش لیبی پایگاه‌های شبه‌نظامیان وابسته به نیروهای فجر لیبی را در 75 کیلومتری جنوب طرابلس هدف قرار دادند.

این حملات زمانی آغاز شد که ارتش لیبی جنگ آزادسازی طرابلس را آغاز کرده بود و در آن با گروه‌های سیاسی که در انتخابات پارلمانی شکست خورده بودند، هم‌پیمان شده بود.

پیشتر هواپیماهای ارتش لیبی مقرهای گروه فجر لیبی رادر طرابلس هدف خود قرار دادند که در پی آن ستاد مشترک ارتش از شهروندان ساکن پایتخت خواست تا از مناطقی که تحت کنترل افراد تندرو است، خارج شوند.

ارتش لیبی همچنین پس از درگیری‌های شدید با نیروهای فجر لیبی و انقلابیون زنتان معروف به ارتش قبائل بر شهر ککله واقع در هشت کیلومتری طرابلس مسلط شد.

نیروهای فجر لیبی در بیانیه‌ای اعلام کردند: شهر ککله به علت سهل‌انگاری برخی افراد در اجرای عملیات‌ و کسانی که به منظور تصدی پست و منصب علیه یکدیگر توطئه‌چینی کردند، سقوط کرد و از کنترل ما خارج شد.

شهر ککله یکی از مناطق مهم استراتژیکی است که از اکتبر گذشته شاهد درگیری میان ارتش لیبی، انقلابیون زنتان و نیروهای فجر لیبی بوده است.

از سوی دیگر، یک منبع نظامی وابسته به نیروهای بنغازی اعلام کرد که یک سرباز گردان 309 ارتش لیبی در جریان درگیری‌ها با نیروهای شورای انقلابیون بنغازی کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

همچنین گروه تروریستی داعش در لیبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که سران گروه تروریستی انصار الشریعة با این گروه بیعت کرده‌اند.

گروه تروریستی داعش اعلام کرد که اعضای گروه انصار الشریعة در شهر سرت واقع در شرقی لیبی به آن‌ها پیوسته و تمام مقرهای خود را چه در داخل و خارج از منطقه را به داعش تحویل داده‌اند.

انتهای پیام

کد N596694