هشدار رئیس‌جمهوری یمن نسبت به آشوب در این کشور

يمن

رئیس جمهوری یمن با بیان اینکه برخی گروه‌ها خواهان برقراری امنیت و ثبات در یمن نیستند، بر لزوم توجه به رخدادهای سوریه، عراق، لیبی و سومالی و تلاش برای عدم تکرار این رخدادها در یمن تاکید کرد.

رئیس جمهوری یمن با بیان اینکه برخی گروه‌ها خواهان برقراری امنیت و ثبات در یمن نیستند، بر لزوم توجه به رخدادهای سوریه، عراق، لیبی و سومالی و تلاش برای عدم تکرار این رخدادها در یمن تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، "عبدربه منصور هادی"، رئیس جمهوری یمن در سخنانی در دیدار با مسئولان امنیتی این کشور نسبت به تنش‌ها و آشوب در یمن هشدار داد و گفت: برخی گروه‌ها هستند که نمی‌خواهند ثبات و صلح در یمن برقرار شود. ما در حال حاضر باید طوری با مسائل ملی خود برخورد کنیم که به نفع امنیت، ثبات و وحدت در کشورمان باشد.

وی افزود: ما باید به رخدادهای سوریه، عراق، لیبی و سومالی توجه کنیم. سومالی تا امروز نتوانسته وضعیت خود را درست کند، ما باید از تعصبات مذهبی و رویکردهای تنگ‌ نظرانه دوری جسته و وحدت ملی را حفظ کنیم.

از سوی دیگر، رئیس جمهوری یمن "حمود خالد ناجی الصوفی" را به عنوان رئیس دستگاه مرکزی امنیت سیاسی کشورش منصوب کرد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که "جلال الرویشان"، رئیس سابق دستگاه امنیت سیاسی به عنوان وزیر خارجه دولت جدید یمن منصوب شد.

دستگاه امنیت سیاسی یمن همان دستگاه اطلاعات داخلی این کشور بوده که سال 1992 تاسیس شده است.

در همین راستا، "محمود الصبیحی"، وزیر دفاع یمن از تمامی شرکای سیاسی و ملی خواست تا نیروهای مسلح را وارد درگیری‌های حزبی و سیاسی نکنند.

وی تاکید کرد: نهاد نظامی و امنیتی براساس ماموریت قانونی خود نقش نظامی، امنیتی و نظارتی را در کشور ایفا می‌کند.

الصبیحی خاطرنشان کرد: هرگونه حمایت و همکاری مردمی برای تثبیت امنیت و ثبات باید از طریق طرح بررسی شده‌ای که تمامی گروه‌ها بر سر آن توافق کرده باشند، صورت بگیرد. من از تمامی شرکا می‌خواهم تا شرایط کنونی را برای اجرای دقیق توافقنامه صلح و شراکت ملی درک کنند.

وی همچنین از تمامی نیروهای مسلح خواست تا به مسئولیت‌های خود در برقراری امنیت و ثبات و حمایت از توسعه اقتصادی کشور عمل کنند.

از سوی دیگر، شبکه خبری العربیه گزارش داد که حدود 15 تن از نیروهای جنبش انصار الله در حملات افراد مسلح در منطقه رداع واقع در مرکز یمن جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام

کد N596689