اذعان اسرائیل به اجرای برنامه‌های گسترده جاسوسی در کشورهای عربی

رژيم صهيونيستي,مصر,جاسوسي

مدیر مرکز پژوهش‌های امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که سازمان اطلاعات این رژیم به چندین کشور عربی و در راس آنها مصر نفوذ کرده است.

مدیر مرکز پژوهش‌های امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که سازمان اطلاعات این رژیم به چندین کشور عربی و در راس آنها مصر نفوذ کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه الرای الیوم، عاموس یدلین، مدیر مرکز پژوهش‌های امنیتی رژیم صهیونیستی و رئیس سابق سازمان اطلاعات نظامی ارتش این رژیم در سخنانی اذعان کرد: دستگاه اطلاعاتی ما به کشورهای عربی زیادی از جمله مصر، تونس، مراکش، عراق، سودان، یمن، لبنان، لیبی، فلسطین و سوریه نفوذ کرده است و حتی توانسته شبکه‌هایی را ایجاد کند که اطلاعات را در تونس جمع‌آوری کند و با این شیوه تاثیر منفی یا مثبت بر تمامی زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در این کشور و همچنین لیبی و مراکش داشته باشد.

وی گفت که مصر مهم‌ترین فضا برای فعالیت‌های دستگاه اطلاعات اسرائیل است اما ماهیت نفوذ در مراکش را توضیح نداد.

یدلین ادامه داد: فعالیت‌های ما بر اساس برنامه از سال 1979 تغییر کرد و گسترش یافت و ما در زمینه‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و نظامی در بیش از یک نقطه از جهان نفوذ کردیم.

این مسئول اسرائیلی در ادامه گفت: جنگ کنونی در صحرای سیناء علیه اسرائیل نیست بلکه علیه مصری‌هاست و عبدالفتاح سیسی (رئیس‌جمهور مصر) حماس را دشمن سرسخت خود می‌داند همانطور که ما نیز حماس را دشمن می‌دانیم.

یدلین مدعی شد: حزب‌الله لبنان می‌تواند هر لحظه که بخواهد موشک‌هایی را به سمت اسرائیل شلیک کند اما این کار را نمی‌کند. ارتش سوریه نیز کنترل بلندی‌های جولان را در دست ندارد و مخالفان سوری بر آن تسلط دارند و آماده جنگ با اسرائیل نیست.

یدلین با این ادعا که ارتش اسرائیل قوی‌ترین ارتش در خاورمیانه و شمال آفریقاست، اذعان کرد "با وجود این مساله، هفت سال پر از آرامش و خوب برای اسرائیل پس از جنگ 33 روزه لبنان به پایان رسیده است.

وی با حمایت از برنامه "جدایی یکجانبه" که به موجب آن اسرائیل در اوت 2005 تمامی شهرک‌های اسرائیلی و پایگاه‌های نظامی خود در نوار غزه را تخلیه کرد، گفت: در این زمینه با ید از آریل شارون(نخست وزیر وقت اسرائیل) تشکر کرد که با این طرح اسرائیل را از دست 1.7 میلیون فلسطینی راحت کرد.

یدلین گفت: اسرائیل زمانی که مرزهای غزه و مصر را برای قاچاق سلاح باز گذاشت، مرتکب اشتباه بزرگی شد. درگیری میان فلسطین و اسرائیل نیز بر جایگاه و وضعیت ما در جهان تاثیر می‌گذارد. ما درباره این مساله باید میانه‌روتر باشیم، نه به خاطر فلسطینی‌ها بلکه بخاطر خودمان.

انتهای پیام

کد N596687