گزارش سازمان ملل؛

برنامه‌ داعش برای تربیت نسل جدید تروریست‌ها با استفاده از کودکان

تروريسم,سازمان ملل متحد,داعش

نماینده سازمان ملل در امور کودکان اعلام کرد که گروه داعش برای پرورش دادن نسل جدیدی از تروریست‌ها، کودکان را در عراق و سوریه ربوده و در حال شست‌وشوی مغزی آنهاست.

نماینده سازمان ملل در امور کودکان اعلام کرد که گروه داعش برای پرورش دادن نسل جدیدی از تروریست‌ها، کودکان را در عراق و سوریه ربوده و در حال شست‌وشوی مغزی آنهاست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از آسوشیتدپرس، براساس گفته‌های لیلا زروگویی، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور کودکان و درگیری‌های مسلحانه، با وجود اینکه استفاده از کودکان در مناطق جنگی امر جدیدی نیست، هیچ گروهی به اندازه داعش در استفاده از کودکان به عنوان سرباز شفاف و روشن عمل نکرده است.

زروگویی در این باره گفت: داعش بسیار برنامه‌ریزی شده عمل می‌کند و همزمان با اشغال مناطق گسترده‌ای در عراق و سوریه کودکان این مناطق را برای رفع نیازهای آتی خود تربیت می‌کند.

این گروه تروریستی به منظور ترویج اندیشه‌های خود، مدارس را در مناطق تحت کنترلش در عراق و سوریه تعطیل کرده است. در برخی موارد نیز برنامه آموزشی را آن گونه که خود می‌پسندند و با هدف استفاده از ابزار آموزش در معرفی و پرورش نسل جدیدی از حامیان، تغییر داده‌ است.

سازمان ملل در گزارشی تحت عنوان "قانون ترور: زندگی تحت تسلط داعش در سوریه" درباره استفاده از کودکان آورده است: داعش به صورت ابزاری، گستره‌ و سیستماتیک از کودکان سوءاستفاده می‌کند و طبیعت وحشی خوی آنها به ویژه علیه کودکان کاملاً روشن و واضح است. این گروه تروریستی با منفجر کردن مدارس در تضمین عملکرد سیستم آموزشی خود و حمایت از کودکان در مقابل افزایش خطرات جنگ شکست خورده است.

در ماه مه 153 کودک کرد توسط داعش ربوده و در یک مدرسه در حلب نگهداری شدند. آنها برای پنج ماه مجبور به دیدن فیلم‌ها و تصاویر مربوط به سر بریدن افراد و حملات و هم‌زمان هر روز مجبور به شنیدن سخنرانی‌هایی درباره ایدئولوژی این گروه بودند.

انتهای پیام

کد N596686