معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور خبر داد:

افزایش ۲۰درصدی سهم عمرانی در پیش‌نویس بودجه ۹۴

دولت,نوبخت

از مجموع ۴۱ هزار میلیارد تومان اعتبارت عمرانی امسال، تاکنون ۲۵ هزار میلیارد تومان تخصیص یافته و تا پایان سال این رقم به ۳۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از افزایش 20 درصدی سهم بخش عمران در پیش نویس بودجه سال ۹۴ نسبت به سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت صبح دوشنبه در بازدید از طرح بزرگ مصلی امام خمینی (ره) و نشست با دست اندرکاران این طرح از افزایش سهم بخش عمران در پیش نویس بودجه سال ۹۴ خبر داد و گفت: این رقم درمقایسه با سال جاری ۲۰ درصد افزایش یافته به نحوی که در این پیش نویس ۵۰ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی درنظر گرفته شده است.

وی افزود: از مجموع ۴۱ هزار میلیارد تومان اعتبارت عمرانی امسال، تاکنون ۲۵ هزار میلیارد تومان تخصیص یافته و تا پایان سال این رقم افزون بر ۳۰ هزار میلیارد تومان خواهد شد.

نوبخت با بیان اینکه تکمیل ۴۷۰ طرح نیمه تمام در دستور کار دولت قرار دارد که مصلی تهران از جمله آنهاست؛ افزود: برای تکمیل مرحله نخست طرح بزرگ مصلی امام خمینی (ره) در بودجه ۹۴ اعتبار در نظر گرفته شده است.

سخنگوی دولت یازدهم، سرمایه گذاری در طرح‌های عمرانی را از راهبردهای دولت برای خروج از رکود، مهار تورم و رشد اقتصادی در کشور عنوان کرد و گفت: بدون تردید طرح مصلی تهران از ابرپروژه‌های عمرانی و مقدس در کشور با ابعاد دینی، فرهنگی، آموزشی و نمایشگاهی است که با اتمام آن هم نمازگزاران آدینه و هم افراد متدین و جویای علم و فرهنگ از امکانات نمایشگاهی و سالن‌های آمفی تئا‌تر آن بهره‌مند خواهند شد.

نوبخت با تاکید بر اینکه، دولت برای اعتلای فرهنگی و دینی جامعه اعتبارات قابل توجهی هزینه و سرمایه گذاری می‌کند، گفت: علاوه بر دستگاههای دولتی بخش قابل توجهی از اعتبارات فرهنگی دستگاههای غیردولتی هم از بودجه دولت تامین می‌شود.

 

 

 

کد N596369